Cоленоідний вентиль принцип роботи, конструкція і застосування

Досвід будівельника

Технічні особливості та сфера використання соленоїдного вентиля

Під час створення надійного трубопроводу, фахівцям доводиться витрачати чимало фізичних сил. Використовуючи соленоїдний вентиль можна заощадити велику частку грошей і полегшити монтаж.

Що це таке

Керуючий пристрій електромеханічного типу називають соленоїдним вентилем. Вони необхідні для регулювання обсягів потоку робочого середовища (газ, вода). В його основі лежить спеціальна котушка електромагнітного виду, звана соленоидом. Конструкція вентиля нічим не відрізняється від інших видів запірної арматури, тому принцип роботи не відрізняється складною системою. Іноді зустрічається альтернативна назва – електромагнітний вентиль, оскільки для виготовлення штоків і плунжерів використовують магнітний матеріал.

 1. Компактні розміри і малу вагу, що полегшує монтаж
 2. Магніти здатні бути взаємозамінними на постійний або змінний струм
 3. Стійко переносить перепади температури
 4. Максимально допустимий показник тиску над мембраною оцінюється в 16 Бар
 5. Виносить температурні коливання в діапазоні -30 до +60
 6. Спрацьовує за 0,2 с.

Як працює

Принцип роботи електромагнітного вентиля, що полягає в автоматичному режимі, є значною відмінністю. Якщо треба перекрити потік, за допомогою вентиля передається напруга. Залежно від використовуваного клапана, сердечник почне опускатися або підніматися, що допомагає перекривати подачу. Якщо напруга припиняється, сердечник знову займає початкове положення і припиняє рух.

З чого складається

Кожен вентиль, незалежно від особливостей будови поміщений в спеціальний корпус. Він виготовляється з міцного металу: латуні або чавуну. Щоб полегшити вагу конструкції, в сучасному виробництві іноді використовують синтетичні полімери, які не поступаються за міцністю. Серед найпоширеніших матеріалів можна виділити нейлон, поліпропілен або еколон. Їх ще застосовують для виробництва кришок.

Рис 2. Пристрій вентиля

Конструкція соленоїдного вентиля складається з наступних елементів:

Мембрана є основним руховим елементом, яка побудована у вигляді спеціального поршня. Особливістю конструкції виступає котушка, що виконує управління пристроєм в автоматичному режимі.

Рис 3. З чого складається клапан

Крім основного корпусу, котушка забезпечена окремою захисною конструкцією. За допомогою міді з емальованим покриттям виготовляють обмотку. Верхній шар виступає в якості захисного, що дозволяє уникнути швидкої несправності котушки. Завдяки міцній металевій оболонці, механізм здатний витримати високий тиск. Моделі від зарекомендованих виробників популярні при розробках системи трубопроводу та інших конструкцій, де мається на увазі робота з високими показниками тиску.

які бувають

Існує кілька поширених класифікацій. В основі першої лежать пропорційні показники ходів і їх кількість. види:

 • запірний;

Рис 4. Запірний

 • розподіляє;
 • Перемикальний.

Рис 5. перемикати

Другий тип класифікації залежить від того, яким чином розташовується механізм і клапани:

 • бістабільний;
 • Нормально відкритий (якщо подається напруга, автоматично закриваються);
 • Нормально закритий (в робочому стані закриті і відкриваються після подачі напруги).

БС (бістабільний) отримав найбільшу популярність, оскільки управляється за допомогою електричного імпульсу, передача якого відбувається через пульт. З його допомогою визначається положення пристрою: закрите або відкрите.

Залежно від використовуваного матеріалу для ущільнювачів і мембрани виділяють:

Вони відрізняються високими показниками еластичності із застосуванням рідкісних технологій для виготовлення і хімічних складів.Останні моделі містять в складі гуму і силікон. Завдяки вдосконаленому складу витривалість збільшується до 250 градусів.

Залежно від витримується напруги клапани можна розділити:

 • Зі змінним струмом AC;
 • З постійним струмом AD.

Кожен вид допускає похибка + 10%. Останній розроблений стандарт має позначення IP65. За класифікацією можна позначити:

 1. Пілотні (вплив не здійснюється безпосередньо).

Рис 6. Пілотний

 1. Діють безпосередньо.

Рис 7. Прямий

Такі вентилі впливають при наявності мінімального тиску або при його відсутності. Як правило, використовується для реалізації побутових потреб, ресиверів накопичувальних або зливних. У пілотному варіанті є автоматичний елемент управління. Механізм спрацьовує при мінімальному відмінності в показниках тиску.

де використовується

Застосування електромагнітних вентилів актуально:

 • В облаштуванні каналізацій. При використанні таймера можна організувати безперебійне водопостачання. Найчастіше фахівці розраховують певні проміжки подачі води відповідно до встановленого графіка;
 • Дозуванні. Необхідні в промисловій, фармацевтичної або хімічному виробництві. Спеціальні клапани для води сприяють нормалізації в сфері виготовлення продуктів;
 • Зрошенні. Організація достатнього поливу сільськогосподарських угідь є основою для отримання високого врожаю. Повинен дотримуватися певний інтервал між поливами;
 • При підключенні агрегатних котлів. За допомогою соленоїдного вентиля здійснюється приєднання до основного трубопроводу;
 • Допомагають організувати нормальну роботу холодильного обладнання.

переваги

Завдяки оптимальним технічним характеристикам, можна виділити наступні переваги в експлуатації:

 • Допускається процес установки в середовищі, де повністю відсутній тиск;
 • Великий асортимент виробничих матеріалів;
 • Відрізняються експлуатацією без заміни комплектуючих;
 • Котушки мають широкий спектр подачі струмового імпульсу в варіативності 12-400В;
 • Вибір клапанів з різною кількістю ходів;
 • Безліч приєднувальних елементів;
 • Автоматичне управління;
 • Простота в процесі установки;
 • Мінімальні матеріальні витрати.

На ринку є багато моделей. Від успішного вибору залежить термін експлуатації пристрою і наскільки ефективно буде реалізована промислова діяльність.

Як обрати

Перед придбанням певного варіанту вентиля, рекомендується ознайомитися з технічними характеристиками. Деякі конструкції здатні працювати з максимальною віддачею тільки в одному напрямку. Якщо не враховувати цей аспект, то через короткий проміжок часу пристрій може вийти з ладу, що передбачає додаткові матеріальні витрати на ремонт або придбання нової моделі.

Другий аспект, який необхідно враховувати при виборі – це середовище, в якому планується використовувати соленоїдний вентиль. У технічних характеристиках повинні бути вказані два діаметра: внутрішній і зовнішній.

Увага, деякі закордонні виробники вказують інформацію в дюймах. Більшість сучасних моделей здатні витримати тиск до 10Б.

Аналізуючи вітчизняний ринок, найбільшим попитом користується пристрій Danfoss. Виробником представлена ​​ціла лінійка вентилів:

 1. Якщо потрібна модель, що володіє гнучкістю і підвищеною надійністю, то EVR – кращий вибір. Лінійка передбачає прямий вплив і підійде для морозильних або холодильних камер.
 2. EVRA актуальна для експлуатації в трубопроводах з гарячим газом.
 3. STF для кліматичних установок, здатних підтримувати оптимальну температуру в будь-який час року.

Широку популярність Danfoss придбав завдяки високій якості товару.

Кілька рекомендацій по установці

Щоб встановити вентиль, попередньо необхідно підготувати систему трубопроводу, очистити від бруду і пилу, щоб уникнути передчасної несправності приладу. Здійснюється установка спеціального фільтра, який допомагає уникнути попадання великих сторонніх часток.

Рис 8. Монтаж вентиля

Показник стрілки, зафіксований на корпусі пристрою повинен бути ідентичний напрямку руху потоку середовища. Інакше це також може привести до серйозної поломки. Ще потрібно максимально щільно закріпити кінці вентилів. На практиці актуально використання двох гайкових ключів. Монтаж здійснюється зварювальними роботами, або за допомогою з'єднань, які передбачають розбирання.

Обов'язково потрібно ізолювати ділянки, де буде підключення. Для поставленої мети використовуються герметик або звичайна ізолента. Перед тим, як підключити пристрій, важливо перевірити технічні характеристики котушок на вимоги.