Фольгований утеплювач для стін, як кріпити до стіни фольгований утеплювач, характеристики

Досвід будівельника

Утеплення стін фольгированним утеплювачем

Новітні теплоізоляційні матеріали допомагають істотно знижувати витрати на обігрів приміщень. Обшивка стін фольгированним утеплювачем – економічне рішення для домовласників, які готові своїми силами провести монтаж теплоізоляції.

Особливості фольгованого матеріалу

Комбінований утеплювач включає два основних компоненти: теплоізоляційний матеріал, фольгу. Алюмінієве покриття забезпечує головне якісне властивість утеплювача: відображає теплоізоляцію з ефектом в 97%. Крім термоізоляції, головної переваги, матеріал характеризують властивості:

 • еластичність;
 • звукоізоляція;
 • водонепроникність;
 • екологічність.

комбінований утеплювач

Фольгированное виріб має тривалим терміном експлуатації без втрати якісних характеристик, що не піддається розкладанню, деформації. Виробники вказують термін служби до 95 років. Невелика вага і товщина шару зручні в транспортуванні, монтажі, не забирають житловий простір у внутрішній обробці квартир, дозволяють моделювати конструкції при обробці фігурних елементів. Справитися з установкою фольгованих панелей, плит зможе навіть недосвідчений в будівельних роботах людина.

Для зовнішніх стін будівлі обробка фольгированним утеплювачем – надійний захист від несприятливого впливу кліматичних факторів: вітру, сильного морозу, підвищеної вологості, перепаду температур. Жаростійкість матеріалу поєднується зі стійкістю до сонячної і радонової радіації. Важливим фактором є взаємодія утеплювача з різними облицювальними матеріалами.

Види фольгованого утеплювача

Вироби випускаються з різними показниками щільності фольгованого шару, типами теплоізолюючих основи.

Універсальний ізолятор (друга назва: ізолон, екофол) на основі спіненого поліетилену. Покриття фольгою допускається як одностороннє, так і двостороннє. Одним їх видів вироби є самоклійка полотно з адгезивним шаром під захисною плівкою – істотно полегшується монтаж утеплювача. Поставляється пеновол рулонами. Деякі види матеріалу укріплені в структурі армуючої сіткою зі скловолокна. Пенофол відомий як екологічний та безпечний утеплювач.

Пенофол фольгований самоклеючий

Товщина шару 3-8 мм. Теплопровідність 0,038 Вт / (мK), поглинання вологи в межах 0,35-0,7%. Паропроникність матеріалу становить 0,001 мг / м * к.

Пенофол закріплюють на стінах за батареями центрального опалення, щоб зберегти прогріте повітря шляхом відбиває теплоізоляції. Вільний простір між стіною і батареєю рекомендують зберігати приблизно 2 см. Матеріал служить не тільки обшивкою внутрішніх стін приміщення. Фольгированним пенофолом обробляють підлогу, даху, ізолюють труби. Високі показники водонепроникності утеплювача з фольгою обґрунтовують застосування в будівництві саун.

На вартість рулону пенофола впливає товщина теплоізолюючих основи утеплювача.

Фольгированная мінеральна вата

Виріб випускається у вигляді плит, матів, рулонами з товщиною ізолюючого шару 5-10 см. Покриття фольгою присутній тільки з одного боку.

У ролі утеплювача використовується скловолокно, кам'яна базальтова вата. Застосування другого матеріалу обмежена зовнішнім оздобленням стін будівель або використанням в нежитлових будівлях. Причина криється в небезпечних для здоров'я людини виділених фенолу. Додаткова ізоляція фольгованих плит захисною плівкою проводиться там, де потрібна підвищена стійкість до високих температур.

За технічними характеристиками базальтова вата витримує коливання температур від – 200 до + 300 ° С. Теплопровідність до 0,07 Вт / (мК).Алюмінієва захист забезпечує гігроскопічний матеріал від підвищеної вологості. Вироби відрізняються підвищеною міцністю, не залучають гризунів, не схильні до грибкових заражень. Важливий фактор – стійкість до займання, тому матеріал часто застосовують для обшивки дерев'яних будівель, лазні. Тривалий термін експлуатації дозволяє використовувати базальтовий утеплювач в нежилих будівлях з агресивним середовищем.

Скловолоконна вата з гідроізолюючим шаром фольги часто застосовується у внутрішній теплоізоляції стін саун, душових.

Фольгированное виріб на основі сплаву гранул полістиролу затребуване системою «тепла підлога». Розмітка, зроблена виробником, призначена для проведення системи кабелів. Товщина матеріалу 3-5 мм. Показники теплопровідності не перевищують 0,035 Вт / м2, щільності – до 45 кг / м3.

Фольгована теплоізоляція під теплу підлогу

Підвищена міцність забезпечує безпечне застосування в місцях з механічними навантаженнями, з високою вологістю. Зберігає властивості в діапазоні температур від -180 ° до + 180 ° С.

Застосування фольгованого утеплювача

Теплоізоляційні матеріали з фольгированним покриттям сумісні практично з будь-якими поверхнями. З урахуванням властивостей різних видів утеплювачів, найчастіше, обробці підлягають стіни з внутрішньої і зовнішньої сторін, веранди, підлогу, вхідні двері, балкони різних будівель.

Рекомендації по вибору фольгованого матеріалу:

 • для утеплення підлоги – тверді плити пінополістиролу;
 • для саун, лазень – мінеральна вата з високою пароізоляцією;
 • для стін, дверей, стелі – утеплювач на основі спіненого поліетилену.

Виконати термоізоляцію поверхні стін, перегородок за нагрівальними приладами, батареями легше самоклейним матеріалом.

Правила монтажу фольгованого утеплювача

Особливість монтажу фольгованого утеплювача полягає в тому, що блискуча сторона з металевим покриттям повинна бути спрямована завжди всередину приміщення. Неправильна установка призведе до втрати ефекту віддзеркалення, тобто зниження термоізоляції.

Між фінішною обробкою стіни і шаром фольгованого утеплювача рекомендують зберігати повітряний зазор до 1,5 см для додаткової теплозахисту, ефекту термоса.

Домашньому майстру для монтажу утеплювача потрібні:

 • цвяхи з великої капелюшком;
 • молоток і обценьки;
 • будівельний скотч;
 • акриловий або каучуковий клей;
 • будівельний степлер.

Справитися з роботою можна в поодинці, але здійснення монтажу удвох, з помічником піде швидше.

Закладення зазорів алюмінієвим скотчем

Утеплення стін всередині приміщення

Основні етапи укладання утеплювача:

 1. Підготовка стіни. Утеплення стін зі старими шпалерами зсередини вимагає попереднього очищення, покриття антисептиком.
 2. Закріплення утеплювача. Допускається наклейка рулонних листів на стіну або споруду обрешітки, в осередки якої кріпляться плити. Перший варіант монтажу більш поширений.
 3. Додаткова фіксація утеплювача будівельним степлером або цвяхами.
 4. Обробка щілин алюмінієвим скотчем.
 5. Закріплення рейок для створення повітряного прошарку перед фінальною облицюванням.

Теплоізоляція підвалу фольгированним утеплювачем зсередини

При монтажі утеплювача всередині кімнати, будинки слід врахувати:

 • укладка мінвати повинна бути щільними рядами без проміжків між плитами;
 • матеріалу, фольгований з обох сторін, потрібні два повітряних кишені – від зовнішньої стіни, від фінішної обробки;
 • листи рулонного утеплювача ніколи не кріпляться внахлест один на одного;
 • кріплення самоклеящейся мінвати з фольгированним шаром потрібно посилити цвяхами по периметру, щоб знизити ризик відшарування.

Утеплення гаража зсередини

Якщо приміщення повністю підлягає обшивці утеплювачем, то починати роботи слід зі стелі, потім переходити на стіни, укладати теплоізоляцію підлоги – в останню чергу.

Утеплення стін зовні

Утеплення стін зсередини переважно, так як дозволяє краще зберігати тепло. Якщо з яких-небудь причин це зробити неможливо, то монтують теплоізолюючі зовні. Фахівці рекомендують використовувати фольгированную мінеральну вату.

Майстру для здійснення робіт будуть потрібні наступні матеріали й інструменти:

 • мінвата середньої товщини з фольгированним шаром;
 • клей;
 • будівельний пістолет;
 • щітка;
 • вітрозахисна плівка;
 • дюбелі.

Утеплення стін зовні

Утеплення зовнішньої стіни – це формування певним чином «листкового пирога» з начинкою у вигляді утеплювача – фольгованої мінеральної вати. Роботи виконуються поетапно:

 1. Створення металевої обрешітки для розташування плит теплоізоляційного матеріалу. Конструкція прикріплюється до бетонної або дерев'яної стіни будівлі за допомогою дюбелів. Вибір металевого каркаса надійніше дерев'яного, так як облицювання буде стійка до деформацій при впливі різних температур і вологості.
 2. Закріплення утеплювача на обрешітці з наклеюванням на стіну. На зворотну сторону плит фольгованої мінеральної вати потрібно нанести точково клейову масу, притиснути до стіни. Додатковим кріпленням можуть бути дюбелі.
 3. Вирівнювання поверхні за допомогою шліфувальної щітки.
 4. Закріплення вітрозахисної плівки, гідроізоляції. Фіксацію проводять будівельним степлером, дрібними цвяхами з великими капелюшками.

Утеплення цегляного будинку зовні

Слід врахувати, що спорудження металевої обрешітки з оцинкованого профілю повинно бути з урахуванням ширини панелей, плит утеплювача, щоб зменшити кількість стиків.

Фінішна обробка монтується, як правило, на додаткову підсистему зі збереженням вентиляційного зазору.

Обшивку зовнішніх стін дерев'яних споруд можна зробити фольгированним пенофолом. Матеріал легше, вартість утеплювача нижче. Рекомендують вибирати перфорований вид пенофола для посилення захисту від промокання стін.

Перед безпосереднім монтажем утеплювача стіни потрібно обробити антисептиком, приділяючи особливу увагу кутах будинку. Стики листів пенофола рекомендують склеювати металевим скотчем. Решетування може бути дерев'яною. Виконання робіт здійснюється в тому ж порядку, що і при монтажі мінеральної вати.

Важливо врахувати, що утеплення зовнішніх стін будинку проводять виключно в суху погоду при плюсовій температурі повітря.

Застосування фольгованого утеплювача підсилює ефект збереження комфортного середовища в приміщенні. Фахівці рекомендують враховувати даний фактор при прийнятті рішень про вибір теплоізоляційного матеріалу.