Кухня в англійському стилі фото

Досвід будівельника

Англійський стиль в інтер'єрі кухні

На сьогоднішній день відомо досить велика кількість європейських стилістичних напрямки в дизайні кухні. Але серед них найбільшого поширення набув інтер'єр кухні в англійському стилі. Його особливістю можна вважати унікальне поєднання елементів декору властивих домівках Великобританії і стильних дизайнерських елементів інших континентальних країн. Англійський стиль має на увазі єдність комфорту і аристократизму, класики і консерватизму в оформленні приміщень.

Характерні риси англійського стилю

Розвиток цього стилю в інтер'єрі проходило в кілька етапів.

Спочатку в період середини XVII, початок XVIII століть інтер'єр приміщень відрізнявся надмірною скромністю і строгістю. В основному спостерігалися строгість ліній, симетричні форми, неяскраві кольорові акценти.

З кінця XVIII століття починається вікторіанська епоха, і інтер'єр приміщень починає кардинально змінюватися. З'являються фарби на стінах, меблі набуває витонченість ліній і багатий декор.

Англійський стиль в інтер'єрі дуже різноманітний. Він увібрав в себе не тільки багатовікові традиції Англії, але і зумів об'єднати в собі звичаї всіх прилеглих колоній.

Незважаючи на еклектичність, в англійському стилі проглядаються тільки для неї характерні риси:

  1. Вітається я меблі чітких ліній і простих форм. Класика, симетрія і гармонія в інтер'єрі – ось основні акценти, які проглядаються в англійському стилі. Абсолютно неприпустимо присутність в інтер'єрі аляпісто, помітних і викликають по своєму виконанню елементів.
  2. Англійський стиль – це висока якість і натуральність всіх використовуваних матеріалів. Неприпустимо застосування псевдонатуральних поверхонь.
  3. Основний матеріал, який використовується в англійському стилі – дерево. Меблі, підлогу, стінові панелі – все це виконано тільки з натуральної деревини.
  4. Колірна гамма для оформлення інтер'єру містить в собі пастельні відтінки. Не вітається занадто явна контрастність.
  5. Характерні принти для декоративних елементів в англійському стилі – клітина, смуга, рослинні візерунки. Текстиль використовується тільки найвищої якості з характерним принтом і розкішної фактурою.

Існує два основні течії в оформленні кухні в англійському стилі. Класичне напрямок передбачає строгість ліній, лаконічну, але в той же час вишукану обробку. Напрямок кантрі, навпаки, позиціонується як інтер'єр затишною, домашньої кухні. Незалежно від того, що оформлення такого інтер'єру менш чітко і впорядковано, але в ньому все-таки присутня добротність матеріалів і благородний зовнішній вигляд.

Особливості планування кухні в англійському стилі

Базові поняття інтер'єру такого приміщення – це симетрія і чіткий поділ на зони. Як правило, по центру кухні розташовується великий стіл круглої форми, який крім свого прямого призначення – прийому їжі, використовується як обробна поверхню. Всі меблі відрізняється масивністю, монументальністю, тому втілити в реальність англійський стиль на дуже маленькій кухні навряд чи вийде. В крайньому випадку можна об'єднати кухню з їдальнею, але це, же буде деяким відступом від правил і традицій.

Оздоблення для кухні в англійському стилі

Основне, що притаманне суворому англійського стилю в кухні – це правильно обраний фон. Саме він, створює те неповторне відчуття благородства, аристократизму. Слід особливо ретельно підходити до питання вибору обробного матеріалу для кухні. В англійському стилі він несе кілька незвичну функцію. Традиційно для кухні вибирається матеріал, який відрізняється практичністю і високими показниками стійкості до стирання і механічних пошкоджень. Для кухні в англійському стилі, декоративне оздоблення має суто непрактичну мета.Вона покликана не стільки захищати стіни, скільки прикрашати їх і створювати відповідний настрій. Практичною кахельною плиткою покривається тільки невелика поверхня над плитою. Все інше простір обшивається дерев'яними панелями або обклеюється шпалерами.

При виборі шпалер перевагу віддаються паперовим варіантам з симетричним візерунком з листя, кліткою або вертикальними смугами. Панелі з дерева можуть бути пофарбовані або задекорована ліпниною.

Якщо кухня маленька і в ній передбачено оформлення в англійському стилі, то цілком достатньо пофарбувати стіни фарбою спокійних, приглушених тонів.

Найбільш традиційне покриття для кухні з англійським інтер'єром – це плитка великого розміру або ламіновані під дерево панелі. Вибираючи плитку, з особливою увагою слід поставитися до її кольору. Хорошим варіантом може стати однотонна плитка спокійних, нейтральних відтінків. Як альтернатива – укладання плитки контрастних кольорів, наприклад, чорно-біла гама. Особливий стиль в кухні підкреслять дерев'яні, відшліфовані дошки, щільно підігнані один до одного.

Як оформити стелю в кухні в англійському стилі

Вибір оздоблювальних матеріалів залежить від того, наскільки простора кухня. Приміщення невеликого розміру в стандартній квартирі передбачає традиційну побілку або фарбування водоемульсійною фарбою. Для кухонь великих площ з досить високими стелями відкриваються набагато більше можливостей обробки. Стелі обіграють багатоступінчатими конструкціями, грають з кольором, використовують ліпнину і декоративні прикраси. Для таких стель найбільше підійдуть світильники на довгих підвісах з лаконічними, простими за формою абажурами.

Як правильно вибрати меблі для кухні в англійському стилі

Як вже відомо, англійський стиль в інтер'єрі розвивався поетапно. Тому меблі для такого інтер'єру може нести на собі відбиток багатьох століть.

Наприклад, кухонні гарнітури вікторіанського стилю – це символ розкоші. Тільки натуральне дерево дорогих порід, велика кількість декору, різьблення. Можливо, прикраса елементами ковки або мозаїки.

Меблеві елементи в стилі регентства – це чіткі лінії, мінімум декору і якийсь аскетизм в загальному зовнішньому сприйнятті. Але, не дивлячись на свою, здавалося б, простоту, такі меблі завжди виглядає аристократично, стильно і дорого, за рахунок якості вихідних матеріалів.

Епоха правління короля Едварда теж залишила свій відбиток в меблевих елементах. Для них характерна тонка різьба, витончені прикраси і художній розпис.

Також варто відзначити особливість розташування меблів в кухні. Острівний варіант передбачає наявність досить великої площі, і якщо кухня відповідає потрібним параметрам, то можна сміливо встановлювати кухню острівного типу.

Зародження англійського стилю за часів середньовіччя, залишило свій слід у виборі мийки та інших кухонних приладів. Вони відрізняються масивністю, міцністю і довговічністю. Якщо встановлюється мийка, то вона відрізняється своєю глибиною, плита – кількістю конфорок, витяжка – своїми розмірами.

Побутова техніка на кухні в англійському стилі

Присутність новинок в світі побутової техніки неприйнятно для даного стилю. Але, на жаль, життя сучасної людини неможлива без них. Тому холодильник, духовка і інші, потрібні кухонні гаджети ретельно приховуються за дерев'яними дверцятами і в ящиках кухонного гарнітура, яких там присутня дуже велика кількість. Якщо немає можливості заховати кухонну техніку. Те бажано вибирати такі моделі, які б відповідали вінтажному стилю.

Дрібниці, без яких не обійтися

Щоб підкреслити англійський стиль в кухні, обов'язково потрібно дотримати всі тонкощі і нюанси.

У висвітленні неприпустимо застосування точкового світла і люмінесцентних ламп. Тільки класичні світильники з дерева або металу.Вітається додаткове світло, у вигляді настінних бра або торшера. Він допоможе візуально розділити простір на зони і зробити загальне освітлення кухні більш м'яким і приємним.

Текстиль на вікнах – це штори, декоровані кистями і ламбрекенами. Як правило, штори виконані в двоярусному варіанті. Перший шар – це легкий, прозорий тюль білого кольору. Другий ярус виконаний з важкого, непрозорого полотна.

Англійський стиль в кухні – це тонкий фарфор, мідна начиння, горщики з кераміки, квіти в плетених кошиках і інші приємні дрібниці.

висновок

Вибираючи англійський стиль для оформлення своєї кухні, слід дуже ретельно підійти до цього питання. Дотримуючись усіх правил і тонкощі, дизайн кухні буде радувати вас довгі роки, вражати свої пишністю гостей, і з кожним роком набувати гідність і благородство.

Як зробити кухню в англійському стилі додатково дізнаємося в наступному відео