Купольні будинки проекти і ціни, фото-приклади, будівництво

Досвід будівельника

Сучасний погляд на житло – купольні будинки: проекти і ціни, фото-приклади

Час читання: 8 хвилин Немає часу?

Відправимо матеріал вам на e-mail

Сьогодні, мабуть, вже неможливо когось здивувати рішенням архітектури при будівництві будинку. Але тільки не купольним будинком! Цей вид будівель унікальний сам по собі, так як незвичайний для нашої місцевості. Але це не єдина перевага купольного будинку. Кожен проект буде відрізнятися від іншого, так як тут є можливість варіації буквально кожної деталі будинку. Це значний плюс таких будівель, тому що корисний простір в такому будинку максимально функціонально. Тому таке архітектурне рішення стає все більш популярним в будівництві. У цій статті ми розглянемо в деталях купольні будинки: проекти і ціни, фото-приклади готових споруд.

Споруда сферичної форми – відмінний спосіб виділитися з одноманітності сусідніх будинків

Що являють собою купольні будинки

Формально кажучи, купольний будинок – це споруда зі сферично закругленою дахом. Зовні може нагадувати житло ескімосів – голку. Але, все ж, у своєму виконанні сучасні купольні будинки зробили крок набагато далі. Дизайн проектів може втілити в реальність, здавалося б, абсолютно не здійсненні, з точки зору будівництва, завдання.

Так, одна основна сфера може поєднатися з п'ятьма прибудованими, що представить нам абстрактне і сміливе рішення проектувальника. Так, екстер'єрні фото, проекти і ціни купольних будинків будуть багато в чому залежати саме від фантазії зв'язки архітектор-дизайнер.

Плюсом такої будови є несхильність сильним вітрам

Історія купольних будівель

З'являються купольні будинки ще у візантійському періоді. Важко навіть уявити, в якому році ескімоси стали зводити будинки зі снігу округлої форми на півночі. Північні народи Скандинавії використовували в будівлях округлої форми більш міцний матеріал, як камінь.

Однозначно можна сказати одне – вдома в минулому користувалися своєю популярністю. І швидше за все, зовнішній вигляд – це не основна вимога для сферичного будинку. Люди помітили, що ветроупорность таких будинків набагато вище, ніж у кутових будинків. Сюди можна додати ще й сейсмостійкість і багато іншого.

Ще з давніх часів люди використовували переваги сферичних будівель

Фото купольних будинків

І це дійсно можливо втілити в реальність! Гладкі лінії такого будинку, виглядають дуже природно в природі. Такі будинки прекрасно вписуються в будь-яку картину пейзажу. Де б ви не побудували такий будинок, на фото це завжди буде виглядати як будинок-мрія.

Альтанка, оформлена у вигляді купольної конструкції

Сучасне архітектурне рішення

Ефектний заміський будиночок

У гірській місцевості з сильними вітрами така форма дуже актуальна

Зведення каркасної купольної конструкції на пальовій фундаменті

Об'єднання декількох сфер дозволяє створити цілий комплекс

Стаття по темі:

Технології будівництва купольних будинків

Для того, щоб побудувати будинок купольної форми, перш за все необхідно звести каркас. Матеріал для цього потрібно досить міцний, хоча він може бути і легким. Ідеально підійде деревина. У монтажі вона дуже зручна, тому що не вимагає додаткових витрат, установок і т.п.

Фундамент для побудови

Каркас ставиться на фундамент стрічкового або пальового типу. Тут трохи докладніше. Для кожної місцевості шар чорнозему буде різної величини, але зняти його потрібно обов'язково. Добравшись до шару глини, необхідно провести утрамбовку площі, де планується фундамент. В'язка арматури йде в один шар сітки, осередок якої дорівнює 10Х10 см – 15х15 см. Товщина арматури може бути від 8 мм до 16 мм. Сітка в'яжеться з запуском в плюс 10 см або більше, з кожного боку від передбачуваної товщини стіни. Шар і марка бетону прораховується в залежності від маси будівлі, згідно з проектом будівництва.

Варіант пальового фундаменту

Фундамент стрічкового типу

Зведення каркаса і оздоблення

Каркас, як уже говорилося, може зводитися з дерева, але може застосовуватися і метал, що робить будівництво більш дорогим. Також можливо зведення купольних будинків з пінополістиролу.

Зведення сферичної конструкції з пінополістиролу (пінопласту)

У деяких випадках, може застосовуватися додатковий, так званий, тимчасовий каркас або підпори. Його роль зводиться до підтримки купола до моменту зведення матеріалів, після чого він буде демонтований. Іноді проектом передбачаються опорні колони або простінки, на яких також спирається купол. Вони зводяться одночасно з каркасом. Основний каркас, зовнішній, монтується за принципом трикутних граней, що дозволяє варіювати форму будинку в будь-якому напрямку.

Кріплення трикутних граней до каркасу

У місцях з'єднання трикутних блоків, а також на зводі купола, краще використовувати спеціальні виробничі з'єднувачі, звані коннекторами для купольних будинків. Вони проходять технічний контроль на навантаження і експлуатаційні властивості.

Бесконнекторное з'єднання купольних конструкцій

Класичний зварений коннектор

При використанні базальтового утеплювача, буде правильно скористатися гідроізоляційної просоченням. Просочивши блоки вати таким розчином, вологе середовище не загрожуватиме згодом розвитком грибка або цвілі на стінах.

Утеплення купольної конструкції базальтової мінватою

Прорізи в круглих будинках повинні бути з посиленими рамами. Особливо це стосується дверних прорізів. Що стосується вікон, то на відміну від дверей, вони можуть бути абсолютно різної форми. Покриватися будинку сферичної форми можуть бітумною черепицею, що дуже зручно через її гнучких властивостей. В експлуатації бітумна черепиця не має собі рівних. Її властивості по гідроізоляції сьогодні найвищого рівня. Для власника будинку залишається тільки визначитися з вибором виробника даного матеріалу.

М'яка черепиця ідеальний варіант для сферичної конструкції

Внутрішнє оздоблення проводиться тими ж матеріалами та порядком проведення робіт, що і звичайні будинки. Гіпсові і цементно піщані шпаклівки, цементні стяжки, гіпсокартонні елементи, обшивка дерев'яною вагонкою, кахель, паркет, лінолеум, шпалери – все це легко можна застосувати в будинках круглого типу.

Планування купольного будинку своїми руками: основні моменти

Справжній політ фантазії починається з планування внутрішнього простору. Сферична конструкція дозволяє реалізувати дуже цікаві дизайнерські задумки. Варто зазначити, що не всі з них можуть бути обумовлені практичністю і функціональністю. Пропонуємо подивитися проекти, фото круглих будинків:

В якості другого поверху використана лише чверть площі підстави

Варіант планування першого поверху

Прибудова до купольної конструкції може виконувати функції технічних приміщень

Планування купольного будинку з монолітного залізобетону

Приклад функціонального поділу простору

Переваги і недоліки будинків сферичної форми

Перевага купольних будинків перед будинками звичайного типу:

 • Зовнішній вигляд;
 • Ветроупорность;
 • сейсмостійкість;
 • Мала маса будови;
 • Полегшений фундамент;
 • Не вимагає участі спецтехніки;
 • Можливість всесезонного будівництва;
 • економічність;
 • енергоємність;
 • Простота поточного ремонту;
 • 100% функціональність площі;
 • Відчуття неперевершеного комфорту.

Серед недоліків варто відзначити:

 • Складність розрахунку проекту та будматеріалів через сферичної форми;
 • Для виконання робіт краще звернутися до будівельників спеціалізуються на будовах такого типу (так ви понесете мінімальні витрати);
 • Нестандартні форми вікон, що може ускладнити їх виготовлення і вартість;
 • Оздоблення будь-якої криволінійної поверхні обійдеться дорожче, будь то шпалери, штукатурка, плитка або гіпсокартон.

Стаття по темі:

Купольні будинки: проекти і ціни, фото конструкцій

Через пошукові системи в інтернеті без зусиль можна відшукати купольні будинки, проекти, ціни і фото, а також висококваліфіковану команду зі зведення такого типу будівель. Завжди було і залишається найкращим рішенням звертатися за допомогою або консультацією до фахівців. Тільки лише завдяки практичному досвіду можна грамотно підійти до будівництва. Особливо, коли мова йде про нестандартні рішення.

Сферичне будівля ускладнює на порядок роботу і вимагає математичних, геометричних, фізичних і механічних розрахунків. І це далеко не все, що вимагає такий проект. Геодезичні дані, ландшафтні виміри – одним словом, безліч напрямків в розрахунках при будівництві купольного будинку говорить про те, що до справи повинні запрошуватися кваліфіковані фахівці.

При будь-яких розкладах зведення такого будинку краще довірити професіоналам

Про вартість купольних будівель

Купити купольний будинок можна за ціною приблизно на 30% нижче, ніж звичайно. В першу чергу здешевлення відбувається за рахунок покрівельних матеріалів, так як несуча їх конструкція не потрібна. Основою служить самі стіни будинку. А економія розчину матеріалу прихована в самій формулі сферичної фігури. При детальних розрахунках, це стає видно неозброєним оком.

Порівняння економії на обробці даху через меншу площі купольної конструкції

Найбільшою популярністю користуються купольні будинки «Добросфера». У таблиці нижче представлені деякі варіанти готових рішень з розцінками.

Таблиця 1. Середня вартість купольних будинків «Добросфера»