Матеріали для внутрішнього утеплення стін

Досвід будівельника

Сучасні матеріали для внутрішнього утеплення стін

З кожним роком ми все більше замислюємося про те, щоб виконати утеплення свого приміщення. Для деяких вже неважливо, з якою саме сторони потрібно утеплити будинок, з внутрішньої або зовнішньої, оскільки вони розуміють, що в будь-якому випадку, можна заощадити гроші під час опалювального сезону. Чому ми замислюємося над цим питанням? По-перше, тому що з кожним роком ціни на опалення будинку не падають, а тільки ростуть. По-друге, багато хто з нас живуть в будинках, для яких теплозбереження не було головною метою, а лише швидке виконання і якість бетону.

Однак у наш час існує багато способів утеплити своє приміщення, як всередині, так і зовні. Варіантів дійсно є багато. Однак, як визначити який же з них краще, незважаючи на вартість?

Основні принципи утеплення будинку

Перед тим як ви приступите до процесу теплоізоляції стін, вам потрібно врахувати безліч чинників, які можуть вплинути на вибір обробки. Ви повинні врахувати поверхню стін в приміщенні. Наприклад, утеплення дерев'яного будинку відрізняється від утеплення бетонного або цегельного. Саме тому в цій статті ви дізнаєтеся багато корисних порад, які допоможуть вам вибрати матеріали для утеплення стін зовні і всередині. А також ви дізнаєтеся практичні поради, які допоможуть вам зробити таку, на перший погляд, складну роботу, своїми руками. Вони допоможуть вам скоротити втрати тепла з приміщення до мінімуму, а також зменшити витрати на опалення.

Саме через стіни будівлі відбуваються тепловтрати, достігающіе30%. Багато фахівців зі збереження тепла радять утеплювати внутрішнє приміщення тільки в тому випадку, якщо з внутрішньої сторони теплоізоляцію зробити просто неможливо. Наприклад, ви живете в багатоповерховому будинку з нестандартною спорудою. Таку роботу виконувати досить складно, самі ви її точно не зробите. А якщо найняти фахівців, які працюють на висоті, то вам це може дорого обійтися.

При виборі матеріалу для утеплення стін всередині і зовні потрібно враховувати такі моменти:

 1. Середню температуру в зимовий період.
 2. Матеріал, з якого побудований будинок.
 3. Рівень пожежної безпеки у вашій місцевості.
 4. Заболоченість території.
 5. Ціна утеплення.
 6. Екологічність.

У цій статті ви дізнаєтеся:

 1. Як підготувати поверхню під утеплювальні матеріали?
 2. Різновид матеріалів для утеплення.
 3. Вибір утеплювача для внутрішнього приміщення.
 4. Утеплення будинку зовні.
 5. Теплоізоляція дерев'яних стін.
 6. А також, вибір матеріалів для обробки утеплених стін.

Підготовка стін для утеплення

Якщо ви хочете максимально якісно підготувати стіни під роботи по утепленню, то вам доведеться їх проштукатуріть. Штукатурка стін є дуже розумним рішенням, тому що вона і вирівняє поверхню, і, в деякій мірі, буде служити теплоізоляцією. Ми не говоримо вам, що штукатурка буде настільки ж ефективною, як утеплювач по типу пінопласту або мінеральної вати. Ми говоримо вам про те, що штукатурка зможе приховати різні тріщини або наскрізні діри, що вже буде сприяти заощадженню тепла в будинку.

Що таке штукатурка? Це питання можна розділити на три: що таке штукатурні роботи? Що таке готова штукатурка? Що таке штукатурні склади або суміші? Як покриття, штукатурка вже може бути готовою до нанесення обробки. А також вона може бути основою для обшивки, фарбування, облицювання і т.д.

Матеріали для внутрішньої штукатурки стін:

 • грунт – рівна, але трохи шорстка поверхня, ідеально підходить під обробку або в нашому варіанті під обшивку. Перш за все, така штукатурка славиться своєю стійкістю, рівністю і міцністю;
 • фінішна – вид обробки, який ідеально підходить під фарбування емалями, оскільки є абсолютно гладкою.
 • зовнішня – стійка до зовнішніх впливів, таким як зміна погоди або температури.До її складу входить цемент і різні добавки, які роблять цей склад міцним.

Для виконання штукатурних робіт вам знадобляться такі інструменти:

 • пінопласт або дерев'яна терка;
 • кельму;
 • кухлик;
 • правило;
 • рівень;
 • сокіл;
 • кисть малковіца;
 • шпателя різної довжини;
 • міксер або бетономішалка.

Чи обов'язково виконувати штукатурні роботи для утеплення дерев'яних або цегляних стін? Ні, не обов'язково. Однак якщо у вас в стінах є наскрізні діри, пам'ятайте, що найкращим варіантом буде їх оштукатурювання, а не переховування під пінопластом або ватою.

Різновид матеріалів для утеплення

В наш час існує багато варіантів утеплення приміщення. Всі вони залежать від матеріалу. Деякі вам відомі, а деякі утеплювачі тільки з'явилися на ринку. У кожного з цих матеріалів є як переваги, так і недоліки. Коротко поговоримо про деякі з них, точніше, про найпоширеніші в наш час.

Мінеральна вата

Утеплювальний матеріал виготовляється з гірських порід силікатного розплаву базальту. Продається у вигляді матів або рулонів з волокнистої структурою. Утеплювач широко застосовується в таких роботах: утеплення будинку зовні, утеплення внутрішнього приміщення, а також утеплення вентильованого фасаду. Такий матеріал є екологічно чистим і безпечним для вашого здоров'я. Легко монтується, а при установці супроводжується паро- і гідроізоляцією.

Утеплювальний матеріал відрізняється низькою теплопровідністю, так як має пористу структуру. Є паропроникним і зручним при монтажі. Однак має великий недолік, пінопласт – це горючий матеріал, що робить його не зовсім безпечним, особливо всередині приміщення. А ще такий утеплювальний матеріал всередині будинку не сприятиме хорошому повітрообміну між стінами в кімнатах. До того ж його не можна назвати екологічно безпечним на 100%. Саме тому ми настійно не рекомендуємо вам утеплювати таким матеріалом будинок зсередини.

Екструдований пінополістирол

Один з різновидів пінопласту, який є набагато міцніше звичайного, оскільки таким матеріалом ви зможете утеплити навіть фундамент або підлогу. Має закриточарункову структуру. Відмінно підійде для утеплення будинку зовні. Є міцним на стиск, вологостійким, паронепроникним, служить шумоізоляцією будинку. Застосовується також при утепленні будинку зсередини.

пінополіуретан

Утеплювач представляє собою рідкий склад, який розбризкується на стіни за допомогою спеціального пульверизатора. Такий утеплювальний матеріал має високий рівень адгезії, що не дозволяє йому не відшаровуватися згодом. Добре тримається на похилій і вертикальних поверхнях. На відміну від пінопласту або мінеральної вати, цей матеріал не утворює ніяких швів, що, в свою чергу, не дозволяє виникненню містків холоду. А ще він не поглинає воду і пар.

стрічкова пакля

Цей тип утеплювача ідеально підходить для теплоізоляції стін всередині і зовні будинку. Матеріал не порушує обмін повітря в приміщенні, оскільки він паропроніцаєм, також він сприяє тому, що деревина не буде так швидко гнити. Однак те, що цей матеріал вбирає в себе вологу, обумовлює наявність гідроізоляції. Цінним цей матеріал також є і тому, що він функціональний і довговічний. Особливо зручний в утепленні дерев'яних стін з бруса.

Такі варіанти утеплювачів в наш час є найпоширенішими. До того ж їх нескладно буде купити. Однак як підібрати такий матеріал для внутрішніх стін? Адже всередині приміщення ми знаходимося набагато частіше, ніж зовні, і для нас і нашої сім'ї має велике значення, то чому ми будемо дихати у себе в будинку.

Вибір матеріалів утеплювачів для внутрішніх стін

Утеплюються чи стіни зсередини? Багато майстрів можуть довго сперечатися про такий варіант утеплення.Так як одні кажуть, що така робота є зайвою витратою часу і грошей, оскільки утеплення зсередини нічого не дає. Інші ж стверджують, що результат є, і досить непоганий. Однак як ті, так і інші говорять, що найкращим варіантом є утеплення будинку зовні.

Чому утеплення будинку зсередини є поганим? Щоб зрозуміти цю причину потрібно розглянути докладніше його недоліки. Звичайно ж, не всі ці проблеми є настільки суттєвими, однак, є і такі, які змусять вас задуматися і прийняти мудре рішення. Отже, що ж входить в число недоліків, даного способу утеплення?

 1. Після утеплення внутрішнього приміщення ви виявите, що площа кімнати істотно зменшиться.
 2. Для того щоб утеплювач не втратив своїх властивостей, вам потрібно подбати про додаткову вентиляцію, застосувати запобіжні заходи, щоб матеріал не відчував конденсатне явище.
 3. Більшість видів утеплювачів не є екологічно чистими, що буде загрожувати вашому здоров'ю або навіть життю в разі пожежі.
 4. Даний матеріал коштує чималих грошей.

Не варто також забувати і про те, що утеплену поверхню у внутрішньому приміщенні потрібно буде чимось закрити або зашити. Варіантів є багато. Це і структурна фарба і шпаклювання стін, після чого ви зможете нанести на поверхню фарбу або поклеїти шпалери і т.д. Однак зупинимося на обшивки стін гіпсокартоном.

В даному виді робіт вам знадобляться такі матеріали:

 • профілю шириною 60 мм і 27 мм;
 • підвіс для профілю;
 • саморізи – 4 мм (блохи) а також саморізи по гіпсокартону 25мм;
 • шуруповерт і перфоратор;
 • листи гіпсокартону;
 • канцелярський ніж, рулетка, олівець, рівень.

Спочатку вам потрібно прикріпити під рівень профіль 27 у вигляді квадрата, на підлогу, стелю і бічні стіни. Після чого за допомогою перфоратора зробіть дірки для дюбелів і прикріпіть ними підвіси до стіни, вертикально рівно, щоб ви могли без зайвих зусиль прикріпити до них профілю шириною 60 мм. Далі, вам необхідно за допомогою волосіні або правила з рівнем, ідеально виставити всі профілі. Рівняти їх потрібно від заздалегідь прикріплених на стіну профілів 27. За допомогою маленьких шурупів прикрутите підвіси до профілів. Тепер ви підійшли до обшивки каркаса гіпсокартоном.

Кріпити гіпсокартон ви повинні вертикально. А також на стіні не повинно бути суцільного шва. Якщо ж таке станеться, то великий тріщини на всю стіну вам не уникнути. Далі, вам залишається тільки нанести на гіпсокартонну поверхню шар обраної вами обробки.

висновок

Сподіваємося, що поради з цієї статті дійсно будуть корисними для вас, і ви зможете зробити правильний вибір при покупці утеплювального матеріалу.