Мультіспліт системи кондиціонування розрахунок, види, заправка

Досвід будівельника

Кондиціонери з мультіспліт системами, їх розрахунок і заправка

До одного зовнішнього блоку кондиціонера мульти спліт системи під'єднується кілька внутрішніх. Це і є головна відмінність мультісплітов від звичайних спліт-систем. Мультіспліти вибирають в тих випадках, коли з яких-небудь причин неможливо встановити кілька звичайних сплитов. Зручні вони для обслуговування багатокімнатної квартири. Придбавши мульти спліт кондиціонер, заощадити на покупці не вийде. Так як зовнішній блок МСС містить дороге і дуже складне устаткування. Додаємо також вартість магістралей і монтажу. І отримуємо, що витрат більше.

Види мультіспліт кондиціонерів

Існує два види кондиціонерів з мультіспліт системами:

Фіксована система випускається з заводу в фінальній комплектації. Вона вже містить один зовнішній і кілька внутрішніх модулів. Кількість портів підключення на зовнішньому модулі відповідає числу внутрішніх. Їх тип і потужність визначено виробником. Зовнішній модуль мультіспліт кондиціонера може оснащуватися 1 або 2 компресорами. Якщо компресора 2, то внутрішні модулі можна включати в різних режимах. Так як контури у компресорів різні. Подібна якість є виключно у мультісплітов фіксованого типу.

При єдиному компресорі всі внутрішні блоки будуть працювати в однаковому режимі. До кожного внутрішнього модулю кондиціонера мульти системи дається свій пульт ДУ, який підходить до всіх блоків.

Складальні системи комплектуються з одного зовнішнього блоку і безлічі (до 16) внутрішніх. З'єднуються вони системою разветвителей. Тут можливо до 3 компресорів в одному зовнішньому блоці, але холодильний контур лише один. Тому всі внутрішні модулі одночасно «холодять», «гріють» або «осушують». До зовнішнього модулю можна підключити скільки завгодно внутрішніх, але сума продуктивності повинна відповідати продуктивності зовнішнього блоку.

Типи внутрішніх модулів обираються за бажанням замовника: касетні, настінні, канальні, напольно-стельові або колонні в будь-якій комбінації. До кожного додається власний пульт дистанційного керування.

Переваги та недоліки мультісплітов

Головний плюс кондиціонерів з мультіспліт системами – єдиний зовнішній модуль.

  • всі внутрішні модулі працюють в одному режимі;
  • дорога система;
  • якщо зламався зовнішній блок, все приміщення залишаються без кондиціонування;
  • потрібно дуже точний розрахунок системи, впоратися з яким може тільки професійний проектувальник, огріхи в підборі разветвителей потоку приведуть до нерівномірної подачі холодоагенту на різні внутрішні блоки;
  • необхідний грамотний монтаж.