Популярні матеріали для обробки лоджії

Досвід будівельника

Ремонт на лоджії: популярні оздоблювальні матеріали

Лоджія – популярне місце відпочинку всієї сім'ї: діти люблять там пограти улюбленими іграшками, підлітки послухати музику, дорослі випити чашечку чаю і почитати книгу. Сучасні лоджії рідко, коли виконують роль комори, і господарі намагаються зробити її затишною, комфортною і красивою. Тоді виникає питання: «Яким матеріалом найкраще обшити лоджію?»
Найпопулярнішими будівельними матеріалами вважаються: вагонка, пластикові або МДФ панелі.

Обшито пластиковою вагонкою

Обшити стіни, стелю та підлогу лоджії можна вагонкою з пластика або з дерева. Пластикова вагонка – популярний і демократичний варіант обшивки. Представлений такий варіант в різних колірних відтінках, зустрічається вагонка, що імітує камінь або деревину. Завершеного вигляду лоджії додадуть куточки і плінтуси, підібрані у відповідній кольоровій гамі. Термін служби у таких панелей досить великий, до 30 років. Вони не бояться яскравого сонця і впливу води, не схильні до корозії, не гниють і не пліснявіють. Крім того, пластиковою вагонкою можна обшивати і не засклені лоджії, тому що ні дощ, ні тала вода не можуть деформувати і зіпсувати цей матеріал. Ще один плюс пластикового матеріалу – пожежна безпека. Пластикова вагонка слабо запалюється і може спалахнути, тільки при тривалому і боргом вогні. Також такі панелі прості в збиранні, досить їх протирати вологою ганчіркою, а для усунення статики потрібно обробляти їх раз на рік спеціальними засобами.

Обшите мдф панелями

МДФ-панелі схожі за своїми властивостями з пластиковими панелями. Однак мають кілька важливих мінусів, по-перше, вони схильні до негативних явищ природи, особливо дощу і вологи, по-друге, можуть розшаровуватися і деформуватися у вологому середовищі, втрачаючи свій первісний вигляд.

Дерев'яна вагонка додасть лоджії більш затишний і комфортний вид, створить в приміщенні природну і більш теплу атмосферу. Дерев'яна вагонка прослужить трохи менше, ніж пластикова, і складе приблизно 15-20 років. Після установки така вагонка обов'язково обробляється спеціальними засобами, що захищають її від грибка і різних комах. Крім того, дерев'яну вагонку можна обробити антисептиком, який додасть дереву потрібний колір і захистить його від сонця і вологи.

При виборі дерев'яної вагонки необхідно уважно оглядати панелі на відсутність різних дефектів, відколів або сучків. При виборі пластикових і МДФ панелей необхідно звернути увагу на стикувальні пази, які повинні добре стикуватися між собою, тому віддавати перевагу потрібно виробам високої та середньої якості.