Припливно-витяжна вентиляція в квартирі своїми руками

Досвід будівельника

Припливно-витяжна система вентиляції для квартири своїми руками

Як зробити якісну вентиляцію самостійно

Щоб захистити свою сім'ю і себе самого від неприємних запахів в квартирі, а також зайвої вологи і жирів в них містяться, при наявності самої пересічної вентиляції можна встановити витяжку в стіні, що виходить на вулицю. Така штучна витяжна вентиляція в квартирі забезпечить глибоке очищення повітря на кухні, в той час як природна вентиляція з нею явно не справляється, та й відкривати вікна морозної взимку зовсім немає бажання.

Як зробити витяжку в квартирі своїми руками

Зробити самостійно хорошу вентиляцію нескладно. Перший крок для неї – гідна витяжка. Для неї достатньо купити вентилятор зі зворотним клапаном, що не пропускає повітря з вулиці, пластикову трубу з діаметром, рівним вентилятору і вентиляційну решітку з пластмаси для установки з фасадної сторони. Далі поетапно описані дії, як зробити цю частину вентиляції квартири своїми руками:

  • Прокресліть коло на стіні, щоб по діаметру він був на пару см більше діаметру труби;
  • За допомогою перфоратора висвердлите отвори по колу і середині;
  • Молотком і зубилом продовбає отвір для вільного проходження труби;
  • Встановіть трубу в отворі і прикріпіть до неї вентилятор. Порожнечі заповніть монтажною піною;
  • Простежте, щоб труба розташовувалася рівно з усіх боків і не згиналася;
  • Завчасно підведіть до витяжки електричний кабель і увімкніть для неї;
  • У міру засихання монтажної піни, зріжте її надлишки і зашпаклюйте зсередини і зовні відповідними шпаклівками;
  • Встановіть решітку з фасадної сторони так, щоб витяжка була захищена і міцно трималася в стіні.

Припливно-витяжна вентиляція для квартири

Грамотно підібрана і професійно змонтована вентиляція набагато краще будь-якого кондиціонера або навороченій спліт-системи, яка працює лише з тим повітрям, що знаходиться в приміщенні, не змінюючи ніяким чином його складу.

Чи то справа, сучасна приточно-витяжна вентиляція для квартири, що відповідає будівельним нормам і правилам (СНиП) в частині поновлення повітря всередині житлових кімнат як мінімум один раз в 1,5 години.

Звичайно, житловий фонд нашої країни будувався саме з таким розрахунком і дану норму оборотів повітря повинен був забезпечувати і витяжний канал (на кухні, у ванній і в туалеті), і зовнішні огорожі для повітряної інфільтрації. Однак з появою масового виробництва і наростаючою популярності пластикових вікон, герметичних дверей і теплоізоляційних стін, процес природної вентиляції став сильно утруднений. А комунальна служба, як відомо, не завжди палко бажає стежити за тягою і своєчасної чищенням відводів повітря.

Є ще деякі причини, крім озвучених, за якими установка припливно-витяжної вентиляції в квартирі дійсно потрібно, причому терміново.