Радіатор опалення погано гріє в квартирі – причини проблеми

Досвід будівельника

Чому радіатор опалення в квартирі погано гріє

Вітаємо! 2 роки тому встановили біметалічний радіатор Ріфар. Працював відмінно. Цього року радіатор не прогріває приміщення. Стояк гарячий, труби на вхід і вихід гарячі (нижня трохи холодніше). А сам корпус радіатора прогрівається тільки у верхній частині. Приблизно раз в 15 хвилин в радіаторі лунає клацання. Відкривала кран Маєвського, але повітря немає. Сантехнік з ЄДС, який і міняв радіатор, каже, що такого просто не може бути і відмовляється дивитися. Справа в тому, що це квартира-студія (6 поверх 10-поверхового будинку) і радіатор всього один на всю квартиру. Допоможіть, будь ласка, розібратися, в радіаторі проблема або в чомусь іншому?

відповіді експерта

У тому, що «такого просто не може бути» Ваш сантехник, звичайно ж, помиляється. У свою біду Ви не самотні і пов'язана вона, швидше за все, як з особливостями опалювальної системи квартири-студії, так і з іншими причинами, які виникають крім Вашої участі. Оскільки ми будемо встановлювати діагноз дистанційно, вибачайте, якщо не будуть враховані якісь фактори – все припущення будуються виключно на Ваших словах.

Отже, поїхали. Опалення працювало перші роки добре, отже, критичні помилки в монтажі відпадають. Можна припустити лише, що через погану якість теплоносія системи центрального опалення внутрішні канали радіаторів (а вони у біметалевих радіаторів мають досить маленьке перетин) засмітилися. В цьому випадку гаряча вода перестане циркулювати зовсім, або попрямує по «малому колі» – ділянки з найменшим гідравлічним опором. Звичайно, ймовірність такого масштабного засмічення мала, але скидати її з шальки терезів не варто – всім відомо, скільки сміття вимивається з не змінювався з середини 50-х років труб і радіаторів.

Друга причина може бути пов'язана зі зниженням тиску в стояку. Оскільки радіатор у Вас один, то можна припустити, що його довжина становить не три-чотири секції, а більше десяти. Поки тиску теплоносія вистачало, він нормально циркулював по всьому секціях. Зараз же це стало проблематичним. До слова, відбувається подібне не тільки через недбальство теплопостачальної організації, але через надмірно «розумних» сусідів, які різними хитрими способами знижують гідравлічний опір опалення у власній квартирі.

Рішення проблеми залежить від того, яка розводка використовується у Вашому домі. В одному випадку допомагає установка байпаса, в іншому – навпаки, перекривання цього вузла краном. У третьому вирішити проблему допомагає заміна живильної магістралі і обратки трубами зі збільшеним перетином, в четвертому – зміна підключення на діагональне, в п'ятому – установка циркулюючого насоса і т. Д.

Все, що Вам можна порадити – знайти хорошого, думаючого сантехніка. Повірте, для фахівця розібратися з Вашою проблемою буде нескладно. А того, який сказав «бути такого не може», не варто пускати навіть на поріг квартири – ці слова красномовно свідчать про непрофесіоналізм.