Розумний будинок Xiaomi огляд всіх компонентів і сценаріїв роботи

Досвід будівельника

Зміст
 1. Розумний будинок Xiaomi: особливості проектування, огляд основних вузлів і робочих компонентів
 2. Загальні принципи проектування розумного будинку
 3. Вибір проектувальника і виконавця
 4. Як складається проект?
 5. Основні вузли автоматизованого будинку
 6. Компонент # 1 – система безпеки
 7. Роутер Mi Wi-Fi Router 3C
 8. Комплект Xiaomi Smart Home Kit
 9. Кнопка Mijia Smart Wireless Switch
 10. Датчик протікання Aqara Water Sensor
 11. Датчик Smart Human Body Sensor
 12. Хаб Xiaomi Gateway 2
 13. Датчик газу Xiaomi Mijia Honeywell Gas Alarm
 14. Детектор диму Xiaomi Mijia Honeywell Smoke Detector
 15. Набір Xiaomi Mijia Door & Window Sensors
 16. Датчик вібрації Aqara Zigbee Shock Sensor
 17. Замок-блокіратор YEELOCK Smart Lock Keyless
 18. Камера Mi Mijia 1080P + NAS Mic Speaker
 19. Дверний замок Aqara S2 Smart Door Lock
 20. Компонент # 2 – мікроклімат в будинку
 21. Комплект Aqara Smart Bedroom Set
 22. Датчик Aqara Temperature and Humidity
 23. Термостат з цифровим дисплеєм Mijia Smart Thermostat
 24. Пульт-куб Xiaomi Aqara Magic Cube
 25. Зволожувач Xiaomi Evaporative Humidifier
 26. Розетка Xiaomi Aqara Smart Wall Socket
 27. WiFi-розетка Xiaomi Mijia Smart Socket Plug
 28. Подовжувач Xiaomi Mi Smart Home Strip Socket
 29. Аналізатор повітря Xiaomi Mijia PM 2.5 Air Detector
 30. Очищувач повітря Xiaomi Smart Air Purifier 2S
 31. Спліт-система Mijia Smart Air Conditioner
 32. Компонент # 3 – розумне освітлення
 33. Вимикач Aqara Smart Light Switch
 34. Лампа Yeelight Smart LED Bulb
 35. Лампочка Aqara Smart LED Bulb
 36. Настільна лампа PHILIPS LED Desk Table Lamp
 37. Стельовий світильник Xiaomi Yeelight Ceiling Light
 38. Будильник Xiaomi Xiaoai Smart Alarm Clock
 39. Карниз Electric Curtain Track + привід Curtain Motor
 40. Автоматизація побутових завдань
 41. Розумна техніка для кухні
 42. Плита Viomi Smart Natural Gas Stove
 43. Витяжка Viomi Smart
 44. Індукційна плита Xiaomi Mijia Induction Cooker
 45. Холодильник Viomi Smart Refrigerator
 46. Стерилізатор Viomi Disinfection Cabinet
 47. Рисоварка Xiaomi IH Mi Smart Rice Cooker
 48. Кавоварка Xiaomi SCISHARE Smart Coffee Machine
 49. Фільтр для води Xiaomi Mi Water Purifier
 50. Дифузор Xiaomi Water Saving Device
 51. Кухонна машина Xiaomi VIOMI VBH122
 52. Електрочайник Xiaomi Mijia Electric Kettle
 53. Поїлка-дозатор Xiaomi Pet Water Dispenser
 54. Автоматизація побутових справ
 55. Робот-пилосос MI Robot Vacuum Cleaner
 56. Пральна машина Xiaomi Viomi Wash Machine
 57. Датчик Xiaomi Mi Flora Plant Monitor
 58. Горщик Xiaomi Mi Flora Smart Flower Pot
 59. Кошик для сміття Xiaomi Townew T1 Smart Trash Can
 60. Касета-запаска для TOWNEW T1
 61. Кришка для унітазу Xiaomi Smartmi Smart Toilet Seat
 62. Дозатор для мила Xiaomi Hand Washer Dispenser
 63. Розваги і спорт
 64. Телевізор Xiaomi Smart TV
 65. Жорсткий диск Xiaomi Mijia Heiluo CatDrive
 66. Тренажер Xiaomi Mijia WalkingPad
 67. Гантелі Xiaomi Move It Beat Dumbbell
 68. Браслет Xiaomi Mi Band 3
 69. Практичні приклади сценаріїв розумного будинку
 70. Сценарії управління світлом
 71. Світло в коридорі в нічний час
 72. Світло в передпокої
 73. Сценарії управління кліматом
 74. Кліматичний сценарій управління вологістю
 75. Сценарій управління температурою
 76. Сценарії безпеки в будинку
 77. Висновки і корисне відео по темі
 78. Зведена таблиця товарів бренду

Розумний будинок Xiaomi: особливості проектування, огляд основних вузлів і робочих компонентів

Хочете автоматизувати свій будинок, зробивши його максимально комфортним, а техніку слухняною? Але при цьому абсолютно не готові до повномасштабного ремонту з катастрофою стін і протягуванням кабельних трас, чи не так?

Вам припав до душі розумний будинок Xiaomi, але ви не знаєте наскільки такий бездротової варіант автоматизації здатний задовольнити ваші вимоги?

Ми постараємося допомогти вам розібратися – в цій статті докладно розглянемо основні принципи проектування та створення системи на базі пристроїв компанії Ксіаомі. Коротко познайомимо вас з лінійкою розумних приладів виробника і варіантами їх використання в розумному будинку.

Загальні принципи проектування розумного будинку

Розумним можна зробити будь-яке житло, незалежно від кількості приміщень і їх розміру, незалежно від того, будинок це або квартира. Важливо, що власник задумався про комфорт або економії.

В основі принципу проектування лежить мета, яку переслідує власник. Їх спочатку може бути дві: економія або підвищення рівня комфорту.

Перший тип «дому» орієнтований на бізнес центри і комплекси і дозволяє ефективно ними управляти. Власникам такої нерухомості зручно контролювати витрати різних ресурсів, оптимізувати їх, підібравши оптимальний варіант теплопостачання і кондиціонування в офісах.

У другому типі системи вся увага зосереджена на комфорті користувача, який сам продумує наповнення свого «розумного будинку», вирішує, які функції йому потрібні, а які ні.

І звичайно ж як в будинку, так і в розумному будинку обов'язковим спрямуванням є безпека. Яку забезпечує цілий набір датчиків, камер, вимикачів, сирен і інших пристосувань.

Яким чином все це реалізувати, з чого починати і скільки все це може коштувати – детально розберемо далі в статті.

Вибір проектувальника і виконавця

Якщо мова йде про житловий комплекс, офісній будівлі, то тут все гранично просто – власник звертається в організацію, яка професійно займається не менше 5 років установкою і обслуговуванням розумних будинків.

Адже для створення і реалізації масштабного проекту буде потрібно професійний підхід – своїми силами з таким обсягом робіт не впоратися. Та й часу вільного у власника комплексу навряд чи буде достатньо, щоб з головою зануритися в тему.

Більш того, для здійснення подібного проекту будуть потрібні знання і досвід в різних сферах, включаючи електромонтаж і програмування. Тому тут все просто – запрошують відповідальну організацію, яка і займається всіма роботами, здаючи замовнику «розумний будинок під ключ». Цей варіант обійдеться в кругленьку суму.

У випадку з приватним замовником все йде по-іншому. Тут варіанти організації розумного будинку може бути два: своїми руками або запрошення професіоналів. У другому випадку проект обійдеться дорого – саме скромне рішення від 150 тис. Рублів.

Хочете все робити своїми силами – це теж реально. Більш того, є вдалі приклади повної автоматизації великих заміських будинків. Деякі талановиті домовласники навіть примудрилися перейти на автономне електропостачання, змонтувавши і встановивши сонячні батареї на даху.

Щоб з усім обсягом робіт впоратися самостійно, доведеться здорово повозитися. Але, при наявності інтересу до питання, певних знань і доступу в інтернет, ви цілком зможете вирішити поставлену задачу.

Як складається проект?

Безумовно, будь-який будинок починається з проекту. І розумний тут не виняток. Спочатку потенційному власнику розумного житла необхідно визначитися зі своїми бажаннями і вимогами, які повинен виконувати його розумним будинок.

Також на етапі складання проекту слід визначитися з каналом передачі даних між пристроями розумного будинку: провідний / бездротової.

Природно, велику роль при проектуванні відіграє бюджет, який має певні рамки, за які вийти не можна.Якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатню кількість коштів (для автоматизації заміського будинку знадобитися від 1 млн. Рублів) і ваш будинок знаходиться на етапі обробки чи ремонту, то варіант прокладання кабельних ліній з використанням цифрової шини доведеться до місця.

Бездротовий спосіб автоматизації в плані монтажу простіше – такі рішення інтегруються в будинку і квартири з готовим ремонтом. Нічого штробить не потрібно і купувати бухти з проводами також не доведеться.

Але прилади та пристрої, що використовуються для облаштування розумного будинку, повинні між собою взаємодіяти. А також дозволяти, при необхідності, підключення додаткових приладів.

На етапі проектування важливо ретельно спланувати присутність і розташування техніки в кожному з приміщень. І врахувати, що з часом з'являться нові бажання і кошти на їх реалізацію. При проектуванні цей момент не слід випускати з уваги.

Так, якщо ви тільки починаєте займатися автоматизацією, то купити відразу новий холодильник з лінійки розумних, пралку і смарт телевізор може виявитися проблематично. Але, якщо передбачити таку можливість в майбутньому, то потрібно відразу вибирати пристрої, які дозволяють підключення різних розумних приладів / техніки від різних виробників. Тоді у вас не буде проблем з налаштуванням нової техніки і інтеграцією в уже існуючу систему.

Більш того, ваш новий робот пилосос зможе забиратися в потрібному приміщенні, коли ви гуляєте з чотириногим другом. А пралка буде працювати в нічний час, коли плата за 1 кВт електроенергії найнижча.

Не менш важливим є вибір організації, яка буде займатися монтажем і наладкою устаткування. А також подальшим супроводом. Тому варто обов'язково приділити увагу репутації фірми, досвіду роботи в цій сфері і відгуками користувачів.

Також при складанні проекту належить відповідально поставитися до вибору виробника устаткування, віддаючи перевагу відомим, встигли добре зарекомендувати себе на ринку. В такому питанні зекономлені 10-20 тисяч можуть обернутися значними витратами на виправлення помилок.

Оплачуючи мільйонний рахунок за облаштування розумного будинку неприємно стати піддослідним об'єктом, на якому будуть тестувати нову програму, додаток або прилад, зібраний «на коліні».

Коли всі важливі моменти прояснилися, можна займатися складанням проектного документа.

Основні вузли автоматизованого будинку

Зі збільшенням попиту на розумні прилади виробники розробляють все більше готових рішень, орієнтованих на обивателя. Стрімкий насичення ринку технологічними новинками дозволяє реалізувати навіть найсміливіші бажання – багато виробників техніки, орієнтуючись на інтереси покупців, розробляють і вже починають поставляти розумні побутові прилади.

Єдине, що зараз гальмує повсюдне поширення систем розумного будинку – поки ще висока вартість. Тому багато технічно грамотні умільці, зацікавлені в створенні загальної екосистеми свого будинку, працюють над автоматизацією самостійно.

Новачки в цій справі також не позбавлені можливості зробити свій будинок розумним. У такій ситуації можна придбати комплект з базових приладів, контролера, датчика і розетки, скачати фірмовий додаток і з його допомогою зв'язати всі пристрої між собою.

Далі скласти і активувати один або кілька сценаріїв, задіявши при цьому виконавчі пристрої, які будуть реагувати відповідним чином при спрацьовуванні конкретних датчиків.

Далі розглянемо коротко основні компоненти розумного будинку, які можуть бути включені в систему або ж використовуватися самостійно. Також наведемо приклади взаємодії датчиків, що становлять певний вузол.

Компонент # 1 – система безпеки

Безпека є одним з ключових вузлів екосистеми будинку. Розглянемо детальніше, як можна реалізувати систему безпеки на основі розумних приладів бренду Сяомей.

Можна виділити основні напрямки:

 • захист від проникнення сторонніх осіб;
 • попередження потопу;
 • захист від витоку газу;
 • попередження пожежі.

При облаштуванні кожного з цих вузлів безпеки будуть задіяні різні набори датчиків і сенсорів. Всі необхідні пристрої можна купити на Аліекспресс або ж у дилерів в своєму місті. Другий варіант обійдеться дорожче.

Далі детальніше ознайомимося з розумними приладами та пристроями бренду Сяомей, які допоможуть створити розумну систему безпеки. Нижче наведемо короткий опис кожного з приладів, а також посилання на АліЕкспресс, що допоможе вам зорієнтуватися по вартості кожного з розглянутих пристроїв.

Але ціна цілком може помінятися в меншу або більшу сторону. Адже багато продавців на Ali часто пропонують акційні умови.

Роутер Mi Wi-Fi Router 3C

Для ефективної роботи розумного будинку обов'язково знадобиться роутер – багато девайси підтримують 2 канали зв'язку, один з котрорих Wi-Fi.

Маршрутизатор Xiaomi Mi WiFi Router добре зарекомендував себе в процесі використання. Цей роутер – оновлена ​​версія 2019 року. Він, як і попередники, оснащений 4 зовні спрямованими антенами, завдяки чому забезпечує хороше покриття і розумно розподіляє пропускну здатність відповідно до потреб користувачів. Підтримує протокол IEEE 802.11n, до 1167 Мбіт / с.

Комплект Xiaomi Smart Home Kit

Базовий комплект Xiaomi Smart Home Kit складається з шести пристроїв. Його вартість у різних продавців істотно відрізняється. Можна поставити собі за мету виловити короткострокове акційна пропозиція і заощадити майже половину вартості.

В Smart Home Kit входять наступні вироби:

 • багатофункціональний шлюз (хаб), Що є мозком системи, з яким взаємодіють всі інші пристосування;
 • сенсор відкриття вікон / дверей – складається з двох частин, легко монтується на вікна чи двері, а при розмиканні девайс повідомляє про це користувачеві;
 • датчик руху / температури тіла, Що реагує на появу людини або вихованця в зоні дії;
 • сенсор температури і вологості, Відгукуючись сигналізацією при зміні заданих параметрів на +/- 3 градуси / відсотка відповідно:
 • бездротової перемикач – кнопка, що дозволяє створювати різні сценарії;
 • розумна розетка, Що працює по протоколу ZigBee.

Кожен з цих приладів можна придбати окремо в необмеженій кількості. Цей мінімальний набір дає волю фантазії – користувач самотужки, використовуючи інструкцію від виробника, придумує оптимальні для своєї квартири сценарії і налаштовує обладнання на їх реалізацію

Кнопка Mijia Smart Wireless Switch

Універсальна кнопка Xiaomi Mijia Smart Wireless Switch входить в готові комплекти розумного будинку і працює з хабом / шлюзом Xiaomi Mijia.

Може використовуватися як перемикач бездротової мережі або універсальний пульт для вкл. / Викл. різних пристроїв розумного будинку. Для чого в додатку належить вказати конкретні сценарії, де вона буде задіяна.

А якщо розмістити кнопку в передпокої, то одним натисканням можна буде вимкнути всю техніку перед відходом з будинку або відключити сценарій сирени при проникненні в будинок зловмисника. Або залишити на журнальному столику у вітальні – вона дозволить включати музику, телевізор та інші розумні прилади.

Тільки для всіх цих варіантів має бути прописати сценарії.

Датчик протікання Aqara Water Sensor

Датчик протікання Xiaomi Aqara Wireless Flood Water Sensor розрахований на занурення в воду, його корпус, захищений від вологи і відповідає класу IP67. Він забезпечений змінним акумулятором, який здатний пропрацювати до 2 років. Детектор занурення спрацьовує, опинившись у воді. У відповідь на ситуацію лунає звуковий повідомлення про виниклу аварійної ситуації.

Датчик Smart Human Body Sensor

Датчик руху Smart Human Body Sensor, реагує на людину або тварину. Цей девайс «помічає» рух тіла на відстані 7 метрів, радіус охоплення складає 170 градусів.

Smart Human Body Sensor синхронізується з хабом по шлюзу, допомагаючи створювати корисні сценарії для розумного будинку.

Разом з датчиком можна купити тримач для датчика. Деякі продавці пропонують відразу комплект сенсор + тримач.Конструкція останнього оснащена рухомим механізмом, що дозволяє зручно розмістити обладнання. В принципі, на вартості це не сильно відбивається, якщо порівнювати з покупкою кожного виробу окремо.

Хаб Xiaomi Gateway 2

Хаб, шлюз або мозок розумного житла – Xiaomi Gateway 2. Цей хаб продається як в складі комплекту, так і окремо. Працює з датчиками, сенсорами, кнопками, розетками, дозволяє підключити по 30 підлеглих девайсів. Виконує функції світлодіодного нічника, музичного розважального обладнання, може сповіщати про різних ситуаціях.

У будинку може бути не один такий пристрій. Навіть краще, коли для кожної кімнати встановлений свій шлюз. Для роботи попередньо належить його налаштувати, скачавши офіційний додаток на свій планшет / смартфон. Потім діяти за інструкцією, яка додається.

Датчик газу Xiaomi Mijia Honeywell Gas Alarm

Датчик виявлення витоку газу Xiaomi Mijia Honeywell Smart Gas Alarm використовується в сценаріях попередження про витік газу. Він розроблений спільно з компанією Honeywell, яка спеціалізується на виготовленні систем безпеки.

Даний датчик при виявленні витоку подає гучний звук і відправляє повідомлення власнику. Для можливості вчинення останньої дії прилад повинен бути підключений за допомогою шлюзу Xiaomi версії 2

Детектор диму Xiaomi Mijia Honeywell Smoke Detector

Сенсор пожежної сигналізації або детектор диму Xiaomi Mijia Honeywell Smoke Detector. Може продаватися з батареєю або без неї – уважно потрібно дивитися на лот, пропонований продавцем.

Детектор оснащений звуковою та світловою сигналізацією, що оповіщає про підвищений вміст диму. Прилад може працювати автономно або бути інтегрованим в систему розумного будинку. В останньому випадку потрібно синхронізувати сенсора зі шлюзом Сяомей, використовуючи рекомендації виробника.

Набір Xiaomi Mijia Door & Window Sensors

Розумний набір двері / вікна Xiaomi Mijia Intelligent Mini Door and Window Sensor – це датчики, що реагують на відкриття вікна або двері. Вони відносяться до елементів безпеки. Дозволяють реалізувати різні сценарії, спрямовані на попередження незаконного проникнення в будинок через вікна і двері.

Ці пристосування також інтегруються до складу загальної системи і часто входять в стартові комплекти розумного будинку. Взаємодіють з іншими розумними приладами, що дозволяє створювати різні сценарії. Вони також підключаються за допомогою шлюзу Xiaomi.

Працюють датчики від батарейок, причому споживання у них вкрай низька і заміна елемента живлення буде потрібно не раніше, ніж через 2 роки.

Датчик вібрації Aqara Zigbee Shock Sensor

Сенсор виявлення або датчик вібрації Aqara Zigbee Shock Sensor. Цей розумний сенсор чутливий до різного роду вібрацій. Його можна монтувати на вікно, ящик комода, сейф та інші поверхні, які здатні відкриватися.

При виявленні підвищеного рівня вібрації прилад включає сигнал тривоги і відправляє повідомлення про цю подію власнику.

Замок-блокіратор YEELOCK Smart Lock Keyless

Розумний замок-блокіратор Xiaomi YEELOCK Smart Lock відкривається дистанційно, за допомогою управління по Bluetooth (для чого знадобиться додаток). Закрити або відкрити звичайним ключем його неможливо. Використовується з метою захисту вмісту ящика комода, шафи.

З цим девайсом можна бути впевненим, що ні допитливий малюк, ні надмірно цікаві співробітники не отримають доступ до потрібних матеріалів або речей.

Камера Mi Mijia 1080P + NAS Mic Speaker

Смарт камера з двостороннім динаміком Xiaomi Mi Mijia Smart IP Webcam 1080P + NAS Mic Speaker користується великим попитом у власників розумного будинку. Ця розумна камера знімає картинку з роздільною здатністю 1080P, підтримує карту пам'яті на 32 Гб, має 10 ІЧ-датчиків, що дозволяє отримувати відмінне відео в нічний час.

При недостатньому рівні освітленості вона сама переходить в нічний режим. Для роботи потрібно харчування, для чого в комплекті передбачений шнур з вилкою, для підключення в мережу.

Камера реагує на рух з відстані від 10 метрів, кут огляду – 130 градусів. Завдяки оновленню, вона не стане включати запис, якщо подих вітру похилитало штору на вікні.

Підтримує бездротовий зв'язок по Wi-Fi і мобільний доступ на платформі Андроїд, IOS. Інтегрується в систему розумного будинку Mi Home.

Дверний замок Aqara S2 Smart Door Lock

Замок для вхідних дверей з інтелектуальним керуванням Xiaomi Mijia Aqara S2 Fingerprint Smart Door Lock відрізняється від звичайних способом розблокування, яких передбачено 3: відбиток пальця, пароль, механічний ключ.

Виробник передбачив захист від випадкового підбору пароля – можна перед комбінацією і після неї набрати будь-які цифри, система все одно зможе прочитати правильно введений код.

Девайс інтегрується в систему розумного будинку і може взаємодіяти через шлюз з іншими розумними пристроями. Працює з додатком Smart Home Mi.

Компонент # 2 – мікроклімат в будинку

Для створення оптимального мікроклімату автоматизують управління опаленням, включаючи радіатори і систему теплої підлоги, вентиляцією і кондиціонуванням, зволоженням повітря і його очищенням.

Щоб у вашому домі була ідеальна температура і вологість в кожному приміщенні, а при необхідності своєчасно включався режим провітрювання або ж відкривалося вікно, можна використовувати розумну техніку, підключивши її в загальну екосистему будинку.

Ще один варіант – підключити звичайну техніку, в якій немає вбудованого інтелектуального модуля, через розумні розетки. Додатково в цю зв'язку обов'язково включають датчики температури / вологості і руху, які дозволять реалізувати багато сценарії створення мікроклімату в той час, коли в приміщенні хтось є.

Всі прилади є в продажу на Алі, деяку техніку можна зустріти в магазинах офіційних представників бренду. А частина приладів ще в процесі конструювання. Давайте ознайомимося з найкращими представниками розумних пристроїв бренду, які допоможуть забезпечити максимально комфортні умови в кожній з кімнат вашого будинку.

Комплект Aqara Smart Bedroom Set

Готовий набір пристосувань для створення комфортного мікроклімату в спальні Xiaomi Aqara Smart Bedroom Set стане ідеальним стартом в збірці розумного будинку.

Цей комплект складається з датчика присутності, сенсора вологість + температура, пари розумних розеток, пари вимикачів та одного перемикача. Такий набір дозволить реалізувати в приміщенні не один сценарій.

Датчики допомагають відслідковувати появу користувача в кімнаті, зміна вологості / температури, що впливає на включення або виключення керованих приладів.

Датчик Aqara Temperature and Humidity

Датчик Xiaomi Mi Smart Home Temperature and Humidity Sensor, інтегрований в систему розумного будинку. Цей сенсор відстежує температуру і вологість в приміщенні в режимі реального часу. Повідомляє про стан, відправляючи повідомлення. Може впливати на включення / вимикання чайника, зволожувача або обігрівача.

Підключається до шлюзу Gateway по протоколу ZigBee, синхронізується з мозковим центром системи. Попередньо потрібно завантажити додаток MIHome.

Термостат з цифровим дисплеєм Mijia Smart Thermostat

Бездротовий розумний термостат Xiaomi Mijia Smart Thermostat Humidity Sensor оснащений цифровим дисплеєм. Він оснащений вбудованим датчиком температури і вологості, підтримує взаємозв'язок з іншими розумними пристроями. Тому прилад зручно використовувати в різних кліматичних сценаріях.

Прилад використовує канал Bluetooth, забезпечує віддалений доступ з будь-якого гаджета. Підтримує фірмовий додаток Mi Home.

Пульт-куб Xiaomi Aqara Magic Cube

Для управління очищувачем, кондиціонером та іншими приладами розумного будинку можна з успіхом використовувати універсальний пульт-куб Xiaomi Aqara Magic Cube. Цей контролер дозволяє управляти роботою ламп, смарт телевізорів, обігрівачів та інших девайсів.

Пульт дозволяє здійснювати 6 типів маніпуляторних рухів, серед яких натискання, струшування, повороти. Детально способи експлуатації та налаштування пристосування викладені в керівництві користувача.

Зволожувач Xiaomi Evaporative Humidifier

Зволожувач повітря Smartmi Xiaomi Evaporative Humidifier відмінно зволожує повітря, працюючи при цьому практично безшумно. Оригінальний дизайн і лаконічність форм дозволяє цьому розумному зволожувачу органічно вписатися в будь-який інтер'єр. Прилад вміщує 4 л води, що забезпечує безперервну роботу до 16 годин.

Він оснащений датчиком вологості і температури, що дозволяє працювати в автоматичному режимі, самостійно визначаючи кліматичні умови:

 • якщо рівень вологості нижче 40%, зволожувач сам включається, вибираючи режим інтенсивного випаровування;
 • якщо показник вологості досягає 60% прилад переходить в режим мінімальної швидкості випаровування;
 • при досягненні 70% вологості відбувається автовимкнення.

Всю інформацію про мікрокліматі і стан приладу власник може дивитися на смартфоні / планшеті. Дані передаються за допомогою Wi-Fi. Для дистанційного керування і контролю належить встановити фірмовий додаток.

Принцип роботи заснований на природному випаровуванні вологи, тому розбризкування води на підлогу, стіл або інші поверхні повністю виключено.

Розумний Evaporative Humidifier можна використовувати для ароматизації приміщення, додавши в резервуар з водою ефірне масло.

Розетка Xiaomi Aqara Smart Wall Socket

Розетку Xiaomi Aqara Smart Wall Socket працює по протоколу ZigBee. Це бездротова розетка, що дозволяє управляти іншими розумними пристроями в будинку. Вона візуально виглядає як звичайнісінька розетка. Розрахована на максимальне навантаження в 2,5 кВт. Щоб вона почала працювати повноцінно, необхідно замінити в будинку звичайні розетки розумними. Потім виконати інтеграцію з головним блоком управління, використовуючи інструкцію, що йде в комплекті.

Після установки і настройки навіть самий звичайний електроприлад в вашому домі стане розумним. Його включенням і вимиканням ви зможете управляти на відстані або запланувати включення на певний час, наприклад, вранці о 7 годині.

WiFi-розетка Xiaomi Mijia Smart Socket Plug

Розумна WiFi-розетка Xiaomi Mijia Smart Socket Plug ще простіше в монтажі, якщо порівнювати з попередньою. Пристосування оснащено штекером, який просто вставляється в звичайну розетку.

До речі, тип штекера слід вибирати правильний, виробник пропонує варіанти для підключення типу EU, UK, USA, DE, AU.

Розетка використовує Wi-Fi для з'єднання з іншими розумними пристроями, що дозволяє реалізувати різні сценарії. Для отримання інформації користувачеві знадобиться додаток Smart Home APP.

Подовжувач Xiaomi Mi Smart Home Strip Socket

Розумний перехідник-подовжувач Xiaomi Mi Smart Home Strip Socket. Ця модель подовжувача має 6 розеток, що забезпечує одночасне підключення 6 електроприладів. Максимальна потужність підключається техніки – 1,6 кВт

Крім включення і виключення подовжувач дозволяє відстежувати на екрані свого гаджета реальне споживання енергії кожним приладом. А також він здатний до самонавчання – запам'ятовує настройки користувача і в подальшому сам відключає електроприлади під час сну власника.

Аналізатор повітря Xiaomi Mijia PM 2.5 Air Detector

Щоб розібратися, коли прийшов час включити очищающий прилад, найзручніше використовувати тестер – Xiaomi Mijia PM 2.5 Air Detector. Цей аналізатор повітря точно і надзвичайно оперативно визначає якість повітря в приміщенні і з'єднується з очищувачем.

Якщо в результаті аналізу з'ясувалося, що потрібна термінова очистка, до роботи приступає очищувач. Що відбувається без участі користувача.

Очищувач повітря Xiaomi Smart Air Purifier 2S

Очищувач повітря Xiaomi Smart Air Purifier 2S здатний очистити до 37 м 2 площі, що дозволяє застосовувати його в котеджі або дуже габаритної квартирі.

До цієї моделі добре підходить змінний фільтр цього ж виробника Xiaomi Mi Air Purifier Filter. Це високоефективний вугільний фільтр, що утримує до 99% домішок, що містяться в кімнатному повітрі.

Спліт-система Mijia Smart Air Conditioner

Кондиціонер Xiaomi Mijia Smart Air Conditioner – це розумне кліматичне пристрій, що дозволяє здійснювати управління за допомогою смартфона. При бажанні можна також скористатися пультом д / у, що поставляються в комплекті.

Короткий огляд характеристик:

 • тип системи – настінний;
 • обслуговується площа – 18-21 кв.м .;
 • потужність в режимі обігрів / ох. – 4,4 кВт / 3,5 кВт;
 • споживана потужність – 900 Вт;
 • гучність – до 42 дБ.

Цей прилад з сімейства смарт інтегрується в загальнобудинкове систему і може співпрацювати з іншими пристроями. Для управління розумним кондиціонером належить поставити додаток.

Компонент # 3 – розумне освітлення

Розумне освітлення – один з важливих вузлів у побутовій автоматизації будинку. Він дозволяє не тільки створити максимально комфортну атмосферу для різних ситуацій, а й заощадити на оплаті рахунків за електроенергію.Саме з освітлення найчастіше починають автоматизувати свій будинок домашні умільці.

У користувачів найбільш популярні наступні сценарії:

 • включення / вимикання світла при вході / виході людини в кімнату / з кімнати;
 • автоматичне знеструмлення всіх розеток і вимикання всіх лампочок при догляді з дому;
 • різний рівень освітленості в залежності від часу доби.

Окремо слід виділити сценарії, які створюють для різних приміщень – в дитячій кімнаті, на кухні, в кімнаті для перегляду кінофільмів, в спальні і т.д.

Для автоматизації освітлення можна скористатися двома такими варіантами:

 • поміняти всі лампочки в кімнатах на розумні;
 • замінити вимикачі розумними.

Заміна лампочок у всіх кімнатах на світлодіодні смарт лампи – задоволення не з дешевих, зате користувач отримує можливість не тільки керувати яскравістю приладу, але і колірною температурою або навіть кольором.

Асортимент освітлювальних приладів від Сяомей багатий. Але якщо ви з особистих переконань віддаєте перевагу інші бренди, які спеціалізуються на продажу світлотехніки, рекомендуємо детальніше ознайомитися з пристроєм і існуючими видами розумних ламп, а також порадами по їх використанню.

Ще один варіант – управління включенням / виключенням простих ламп і світильників шляхом дистанційного подання електроенергії. Для цього має бути замінити в кімнатах звичайні вимикачі розумними і управляти ними вже з додатка на планшеті / смартфоні.

Для реалізації сценаріїв освітлення найчастіше задіюють таку зв'язку: датчик руху + хаб + лампочка / вимикач. Ще варіант – використовувати розумні лампочки в спільному сценарії з датчиками руху, освітленості, розумними шторами, стельовими світильниками / світлодіодною стрічкою / розумної настільною лампою і контролером розумного будинку.

Або зв'язка: датчик відкриття дверей + шлюз + лапочка. Хоча цей варіант не підійде, якщо в будинку тварини – собака. Кіт. У такому разі потрібно буде додати в зв'язку ще й датчик руху, який потрібно встановити так, щоб він не реагував на появу вихованців.

Пропонуємо вам ознайомитися з розумними приладами бренду, які дозволять реалізувати розумне освітлення у вашому будинку або квартирі. Відмітна риса пристроїв від Сяомей – можливість використовувати їх в складі системи розумного будинку або окремо. Для контролю та управління приладом досить встановити на смартфон / планшет фірмовий додаток. Далі розглянемо детальніше основні пристрої виробника для створення розумного освітлення.

Вимикач Aqara Smart Light Switch

Бездротовий вимикач Aqara Smart Light Switch простий в монтажі – його досить прикріпити до поверхні на клейку стрічку, що йде в комплекті.

Вимикач може бути на одну клавішу або на дві – від конструкції залежить його вартість. Його можна використовувати як вимикач або перемикач світла або навіть як дверний дзвінок. Усередині містить батарею живлення, кріпиться до стіни або іншої рівної поверхні.

Лампа Yeelight Smart LED Bulb

Лампочка Xiaomi Yeelight Smart LED Bulb, керована зі смартфона. Вона може створити практично будь-яку атмосферу в формі. У неї вбудований Wi-Fi модуль для здійснення дистанційного керування.

Власник може контролювати рівень освітленості і колір світла на вибір – є 1600 млн. Квітів. Яскравість цієї лампи складає 800 люмен.

Колірна температура регулюється в діапазоні 1700-6500 К. Наприклад, для роботи, що вимагає максимальної концентрації уваги, потрібно вибрати 5300 К.

Лампочка Aqara Smart LED Bulb

Xiaomi Aqara Smart LED Bulb – це практично звичайна на вигляд світлодіодна лампочка з цоколем Е27, що відрізняється розумною начинкою.

Ця лампочка з легкістю інтегрується в загальну систему, використовуючи Wi-fi. Завдяки взаємодії з іншими розумними приладами можна створювати сценарії під різні завдання на будь-який временя діб.

Яскравість цієї смарт-лампи становить 806 люмен, колірна температура змінюється в діапазоні 2700 K-6500 K.

Настільна лампа PHILIPS LED Desk Table Lamp

Настільний тип світильника Xiaomi PHILIPS LED Desk Table Lamp виглядає стильно і дозволяє управляти його роботою віддалено.

Цей світильник інтегрується в загальну систему і взаємодіє через хмару з іншими розумними пристроями в будинку. Для віддаленого контролю буде потрібно додаток Smart Mi Home.

Конструкція дозволяє легко складати настільну лампу, згинаючи аж до 180 градусів.

Стельовий світильник Xiaomi Yeelight Ceiling Light

Люстра або світильник Xiaomi Yeelight Smart Ceiling Light на світлодіодах. Його форма – кругла. Ця розумна люстра також здатна інтегруватися в загальнобудинкове систему, допомагаючи створювати різні сценарії. Або можна використовувати її одну для комфортного освітлення кімнати площею 15-20 кв.м.

Задавати сценарії або керувати режимами роботи люстри можна після установки на смартфоні фірмового додатка Smart Home.

Будильник Xiaomi Xiaoai Smart Alarm Clock

Настільний розумний будильник Xiaomi Xiaoai Smart Alarm Clock з голосовим управлінням. Дизайн приладу простий і лаконічний. Світлодіодне підсвічування дозволяє використовувати настільний годинник в якості нічника.

Крім стандартних функцій сигналу в зазначений час, розумні годинник дозволяють керувати іншими пристроями загальнобудинковий системи за допомогою голосових команд.

Ця модель підтримує англійську і китайську мову, що слід враховувати при покупці.

Карниз Electric Curtain Track + привід Curtain Motor

Розумний карниз для штор Xiaomi Aqara Electric Curtain Track по якому рухаються штори в автоматичному режимі. З таким карнизом ваші штори стануть розумнішими – можна створювати сценарії управління відкриттям / закриттям штор в залежності від часу доби або інших подій.

Для управління карнизом виробник передбачив окремий пристрій дистанційного керування, без якого штора самостійно рухатися не зможе – електропривод Xiaomi Aqara Smart Curtain Motor.

Тому трек і електропривод потрібно купувати в комплекті. Бездротове з'єднання двигуна виконується по протоколу ZigBee.

Автоматизація побутових завдань

У розумному будинку всі прилади і техніка повинні розуміти побажання користувача. Саме над цим працюють інженери бренду Ксіаомі, розробляючи все нові і нові розумні пристрої. Частина з них можна інтегрувати в розумну екосистему будинку, а інші автоматично виконують свої функції, звільняючи користувача від рутинних і нудних занять.

Наприклад, щоб викинути сміття, не обов'язково нахилятися до кошику, відкривати кришку – прилад все зробить самостійно, лише помітивши наміри користувача. Він навіть може сам зібрати заповнений пакет і поставити новий. Або, побажавши випити кави, не обов'язково бігти до кавоварки і вибирати певний рецепт, досить вказати свої побажання в додатку смартфона, а розумна техніка все зробить самостійно.

Далі розглянемо найпопулярніші прилади й техніку китайського бренду, що завоювала повагу багатьох користувачів з усього світу.

Розумна техніка для кухні

У лінійці розумних пристроїв для кухні виробника Xiaomi представлено багато різних приладів, побутової техніки і просто цікавих девайсів, які можуть управлятися зі смартфона або іншого гаджета, на якому встановлено фірмовий додаток.

Давайте познайомимося ближче з найпопулярнішими. Тим більше, що багато хто з них інтегруються в систему розумного будинку.

Плита Viomi Smart Natural Gas Stove

Розумна газова плита Xiaomi Viomi Smart Natural Gas Stove управляється зі смартфона, оснащена індикаторами, панель виконана з жароміцного скла.

Можна інтегрувати виріб в систему розумного будинку, синхронізувавши його з іншими пристроями за допомогою Bluetooth. Наприклад, з витяжкою, яка буде включатися, як тільки плита почне працювати. Витяжки з розумною оснащенням вже заявлені виробником і найближчим часом їх повсюдно можна буде замовити у дилерів, а поки пропозицій зовсім мало.

Витяжка Viomi Smart

Розумна витяжка Xiaomi Viomi Smart Hood Hurri Voice Edition з голосовим управлінням. У ній передбачений ручний режим за допомогою кнопок на сенсорній панелі і можливість дистанційного керування зі смартфона.

Оригінальний дизайн, відмінна функціональність і продуктивність в 1260 куб.м / год роблять її бажаним гостем на самій сучасній кухні.

Індукційна плита Xiaomi Mijia Induction Cooker

Зовсім недавно любителям розумної техніки Сяомей представила автоматичну індукційну міні-плитку Xiaomi Mijia Induction Cooker з каструлею і спеціальною кришкою, з якої страви готуються під тиском, що істотно покращує їх смак.

Каструля з товстими стінками, виготовленими з алюмінію. Що забезпечує рівномірний нагрів. Усередині антипригарне покриття, що істотно спрощує догляд після використання. Кришка виготовлена ​​із загартованого скла. Для нагріву варильної панелі використаний електромагнітний метод.

Це геніальна електрична плита, керована за допомогою додатка зі смартфона. З можливістю тривалого збереження тепла і контролем за приготуванням різних страв з екрану свого смартфона.

Її можна інтегрувати в загальну систему розумного будинку. Єдиний недолік – потрібно своєчасно очищати поверхню м'якою тканиною, а стійкі забруднення доведеться попередньо замочувати.

Холодильник Viomi Smart Refrigerator

Розумний холодильник Xiaomi Viomi Smart Refrigerator ilive Voice Version 462L можна знайти у дилерів. Цей розумний трикамерний прилад відрізняється хорошою місткістю – всього 462 л. Його висота при цьому складає 180,7 см. Він укомплектований системою повітряного охолодження і дезинфікуючим фільтром.

Управління технікою можливо за допомогою сенсорної панелі, розташованої на дверцятах, дистанційно – за допомогою смартфона / планшета, з попередньо встановленою програмою. Або за допомогою голосових команд.

Стерилізатор Viomi Disinfection Cabinet

Побутовий розумний стерилізатор Xiaomi Viomi Disinfection Cabinet (ZTD100A-1) зробить весь посуд в будинку безпечною. Цей модуль не тільки ретельно очищає, але і забезпечує повну безпеку посуду, виконуючи 4 рівня дезінфекції.

Зовні техніка схожа на посудомийку, але з двома ящиками. Всередину кожної камери поміщається посуд, що вимагає стерилізації. Всього можна завантажити до 80 предметів. Якщо ж посуду мало, то допустимо використовувати всього один ящик.

Рисоварка Xiaomi IH Mi Smart Rice Cooker

Рисоварка Xiaomi IH Mi Smart Rice Cooker на китайському і англійською мовою. Дозволяє приготувати рис по одному з 3000 способів. Ось вже справжній девайс для любителів рисових страв. Здійснюється управління зі смартфона і синхронізація з іншими девайсами розумного будинку.

Кавоварка Xiaomi SCISHARE Smart Coffee Machine

Дистанційно керована кавоварка Xiaomi SCISHARE Smart Coffee Machine користується великим попитом, причому її частіше замовляють на АліЕкспресс, порівнявши з вартістю у дилерів.

Ви можете контролювати процес варіння свого ранкової кави за допомогою мобільного додатку, не встаючи з ліжка. При бажанні дистанційно керувати фортецею готується напою. Можливе застосування інших капсул, які підходять за формою і розміром.

Мабуть, в найближчому майбутньому можна буде повністю оснастити весь будинок або квартиру технікою бренду.

Фільтр для води Xiaomi Mi Water Purifier

Компактний фільтр для води Xiaomi Mi Water Purifier призначений для очищення води, що надходить з водопостачальної мережі.

Завдяки наявності трьох фільтруючих елементів різного способу дії вода після проходження подібної очищення абсолютно безпечна.

Дифузор Xiaomi Water Saving Device

Дифузор для економії води Xiaomi Water Saving Device монтується на кран у ванній, туалеті, на кухні.

Розумне пристосування, яке працює завдяки наявності двох датчиків – бічного і нижнього. Що істотно розширює зону виявлення.

Його сенсор швидко реагує на появу об'єкта і включає воду без фізичного впливу людини. Що особливо зручно, коли господиня щосили зайнята приготуванням і включати важіль брудними руками ну зовсім не хочеться. Єдина вимога – своєчасно заряджати батарею, для чого в виробі передбачений USB-роз'єм.

Кухонна машина Xiaomi VIOMI VBH122

Розумна багатоцільова кухонна машина Xiaomi VIOMI VBH122 Smart Multi-Purpose Food Machine – симбіоз електрочайника та блендера.

Ця багатофункціональна техніка здатна нагрівати воду і підтримувати її в гарячому стані. А також подрібнювати овочі або фрукти, перемішувати їх в процесі приготування вітамінного коктейлю.

Управління її роботою і контроль за процесами здійснюється за допомогою заздалегідь визначеного мобільного додатка. Власник на екрані свого гаджета може побачити температуру напою, що міститься в розумній машині.

Електрочайник Xiaomi Mijia Electric Kettle

Елегантний розумний чайник з дистанційним управлінням температурою води Xiaomi Mijia Electric Kettle.

Електрочайник управляється з мобільного телефону, для чого має бути відкрити Bluetooth 4.0 і підключити модуль управління температурою до додатка Xiaomi Smart Home APP. Що дозволить контролювати точну температуру води аж до 12 годин.

Поїлка-дозатор Xiaomi Pet Water Dispenser

Розумна поїлка-дозатор для тварин Xiaomi Pet Water Dispenser стане справжнім порятунком для працюючих власників домашніх пухнастиків. Поки ви на роботі, розумна поїлка забезпечує домашнього улюбленця чистою та безпечною водою.

Для чого виробником передбачена багатоступенева система фільтрації води, що поступає.

З резервуара автоматично подається лише потрібний обсяг рідини. При цьому шум працюючого насоса знаходиться в межах 40 дБ, що абсолютно не лякає кошеня / цуценя.

Цьому дозатора для роботи необхідне живлення від домашньої електромережі.

Автоматизація побутових справ

Звичайні побутові завдання з технікою і розумними пристроями Ксіаомі тепер не будуть віднімати у вас вільний час. Досить один раз налаштувати програму, наприклад, циклічність виконання прибирання роботом-пилососом, і у вашій квартирі / будинку завжди буде чисто.

А вам зовсім не обов'язково спостерігати за процесом – в звільнився від прибирання проміжок часу можна прогулятися в парку / саду і подихати свіжим повітрям.

Давайте познайомимося ближче з найпопулярнішими розумними помічниками цього виробника.

Робот-пилосос MI Robot Vacuum Cleaner

Розумний робот для виконання сухого прибирання в будинку – Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner в комплекті з зарядної станцією. Автоматизований прибиральник – робот-пилосос висотою 9,6 см. Що дозволяє йому забратися навіть у найскладніші місця.

Щоб почати прибирання, не обов'язково особисто натискати кнопку включення на корпусі. Досить вибрати цю операцію в додатку свого гаджета. Розумний пилосос відреагує на команду і почне прибирати приміщення.

Він об'їжджає перешкоди, «бачить» сходинки, будує карту приміщення і запам'ятовує маршрут.

Ви зацікавилися розумним роботом бренду Сяомей? Рекомендуємо подивитися наш повний огляд розумного пилососа Mi Robot.

Пральна машина Xiaomi Viomi Wash Machine

Пральна машинка Xiaomi Viomi Wash Machine відрізняється інтелектуальним керуванням і доступною ціною як для техніки, інтегрованої в систему розумного будинку.

У моделі реалізовано інтелектуальне управління за допомогою смартфона або в ручному режимі. Місткість цієї розумної пральки – до 8 кг.

Датчик Xiaomi Mi Flora Plant Monitor

Датчик контролю за рослинами Xiaomi Mi Flora Plant Monitor дозволить власникові не забути вчасно полити квітка, відправивши йому повідомлення на телефон.

Догляд за рослинами більше не буде складним заняттям, якщо обзавестися розумним датчиком від Ксіаомі. Який контролює стан кожної квітки, враховуючи вологу, рівень світла і температуру навколишнього середовища.

Горщик Xiaomi Mi Flora Smart Flower Pot

Квітковий горщик Xiaomi Mi Flora Smart Flower Pot відстежує кліматичні умови, в яких знаходиться рослина – сонячне світло, волога, склад грунту. Горщик для квітів синхронізується з іншим обладнанням в розумному будинку. Підтримує дистанційний спосіб контролю за допомогою Bluetooth.

Він не тільки стежить за умовами «проживання» підопічного квітки, але і захищає ґрунт від впливу ультрафіолету.

Кошик для сміття Xiaomi Townew T1 Smart Trash Can

Розумна кошик для сміття Xiaomi Townew T1 Smart Trash Can. Це відро / кошик, яке вміє ставити нові мішки, герметично упаковувати наповнені сміттям і сигналізувати користувачеві про свій стан.

З таким помічником не доведеться нахилятися, бруднити руки, щоб відкрити або закрити кришку – вона «бачить» наближення людини, відкриваючи кришку, а після видалення закриває її. Для експлуатації кошика потрібно періодично заряджати її акумулятор і купувати змінні касети.

Касета-запаска для TOWNEW T1

Касета з запасними пакетами для розумної кошика – запаска Xiaomi Mijia Townew T1 Garbage Box з 6 запасними комплектами. Змінне касету комплектують 20 пакетами, деякі продавці навіть пропонують вибрати колір на вибор.Пакети щільні, місткі, здатні витримати велике сміття і гострі краї.

Кришка для унітазу Xiaomi Smartmi Smart Toilet Seat

Розумне сидіння для унітазу Xiaomi Smartmi Smart Toilet Seat представлено на ринку не в єдиному варіанті. Можна підібрати більш-менш функціональну модель, орієнтуючись на свої переваги.

Кришка з функцією біде оснащена корисними опціями. Вона вміє визначати вагу користувача і підлаштовуватися під його потреби. Реалізована зручна підсвічування, що особливо актуально при нічному використанні.

Сидіння завжди тепле і зручне, його потрібно лише зафіксувати кріпленнями до унітазу, використовуючи докладну інструкцію з картинками від виробника. Після завершення всіх маніпуляцій виріб повністю готове до експлуатації.

Кришка в сімействі Ксяомі не одна – компанія пропонує різні модифікації з виносною панеллю керування і захованої на корпусі. Для зручності користувачів деякі моделі управляються дистанційно, синхронізуються з додатком.

Дозатор для мила Xiaomi Hand Washer Dispenser

Високотехнологічний дозатор мила Xiaomi Hand Washer Dispenser з ІК-датчиками. Дозатор мила, розроблений компанією Сяомей, призначений для інтеграції в систему розумного будинку. Його функціонування побудовано на базі інфрачервоних датчиків, що реагують на появу об'єкта в зоні 6-9 см.

Розваги і спорт

У сфері розваг досить популярні сценарії серед користувачів – об'єднання всіх телевізорів, планшетів і музичних центрів, програвачів і колонок в єдину систему за принципом мультирум.

Ми зараз не будемо говорити про створення системи мультирум – це питання заслуговує на окрему увагу. Тут на першому місці стоїть автоматизація і розподіл всіх аудіо і відеосигналів в межах приміщення або будинку / квартири. Так, ви можете переглядати електронну пошту на людом гаджет – телевізорі, планшеті, телефоні. Або прослухати музичний твір / переглянути ролик / фільм в будь-якій кімнаті свого будинку.

Приділимо увагу лише найпопулярнішим розумним товарам бренду – телевізору, універсального накопичувача інформації і розумному смартфону. А також розглянемо найулюбленіші девайси для спорту – з ними ваші заняття стануть ще ефективніше. Бренд пропонує розумні рішення, покликані стимулювати користувача не пропускати тренування. Також ви завжди можете слідкувати за своїми успіхами на екрані свого телефону.

Телевізор Xiaomi Smart TV

Розумний телевізор з голосовим керуванням Xiaomi Smart TV Intelligence Voice Television може використовуватися сам по собі або бути інтегрованим в розумну екосистему будинку.

У нього величезний екран діаметром 75 дюймів. Експлуатація такого розумного приладу доставляє лише позитивні емоції. Можливості користувача практично безмежні – автоматичний пошук улюбленої передачі або фільму, взаємодія з різними гаджетами в будинку.

Жорсткий диск Xiaomi Mijia Heiluo CatDrive

Розумний жорсткий диск Xiaomi Mijia Heiluo CatDrive. Це розумний пристрій, здатне зберігати великі обсяги інформації. Забезпечує бездротовий доступ і обмін файлами між декількома гаджетами одночасно – телевізор, смартфон, планшет, камера.

Тренажер Xiaomi Mijia WalkingPad

Бігова доріжка Xiaomi Mijia WalkingPad є одним з представників смарт сімейства бренду Сяомей. Власник розумного тренажера може отримувати інформацію на смартфон як під час тренування, так і після неї. Яка включає дані про кількість пройдених кроків, км, витрачених калоріях і витрачений час.

У корпус снаряда вбудований Wi-Fi модуль. Для дистанційного контролю буде потрібно все той же додаток Smart Mi Home.

Інформація про отримані результати мотивує активно займатися. А можливість створити за допомогою інших розумних приладів відповідну атмосферу в потрібній кімнаті в потрібний час зробить тренування більш приємними.

Гантелі Xiaomi Move It Beat Dumbbell

Зручні і багатофункціональні гантелі для будинку або офісу Xiaomi Move It Beat Dumbbells допомагають не пропускати тренування навіть на роботі.

Розумні гантелі стануть не тільки спортивним снарядом, а й особистим тренером. Уміння нагадувати про заняття, стежити за витратою калорій, вести облік досягнень – все це робить ці гантелі важливим предметом у житті активної людини.

Браслет Xiaomi Mi Band 3

Багатофункціональний водонепроникний браслет Xiaomi Mi Band 3 буде регулярно піклуватися про ваше здоров'я, нагадувати про важливі події та багато всього іншого.

Він вміє по Bluetooth зв'язуватися зі смартфоном, виводити вхідні дзвінки на екран свій екран. Можна навіть скинути виклик, якщо ви не бажаєте спілкуватися зі дзвонив.

Основні функції браслета: нагадування про тренування, підрахунок кроків, калорій, вимірювання серцевого ритму, контроль сну. Якщо власник довго сидить на одному місці, то браслет буде нагадувати періодичної вібрацією, що потрібно встати і порухатися.

Це далеко не всі розробки бренду – він прагне створити розумні девайси, щодня використовуються в побуті. І для їх роботи не потрібно купувати щось ще – прилади управляються і контролюються за допомогою фірмового додатка.

Цим виробник вигідно вирізняється з-поміж конкурентів. Не дивно, якщо в найближчому майбутньому в нашому домі всюди будуть розумні пристрої від Xiaomi, виконують всі побажання і задовольняють всі потреби без нашого втручання.

Практичні приклади сценаріїв розумного будинку

Ознайомившись з розумними приладами, давайте розглянемо на пріктіческі прикладах варіанти їх застосування в реальному житті.

Для початку коротко позначимо, які функції основні девайси виконують:

 1. Хаб або шлюз – він управляє виконавчими пристроями і приймає повідомлення від сигнальних пристроїв, кнопок, датчиків температури і вологості і тд. Шлюз передає сигнали вимикачів. Переходить в режим сполучення.
 2. Розетка – виконавчий пристрій, управляє подачею енергії на споживача, веде її облік. Є ретранслятором Зігбах сигналу.
 3. датчик відкриття – працює за принципом замкнутого контакту. Складається з самого датчика і магніту. Геркон в датчиках відкриття – відбувається наближення основної частини з магнітом, що призводить до розмикання / замикання контакту.
 4. Бездротова кнопка – виконавчий пристрій, може тільки передавати різні команди. На кожне з трьох дій можна написати свій сценарій.
 5. Датчик температури і вологості – використовується для управління кондиціонерами і зволожувачами повітря.
 6. Датчик руху – реагує на рух людини в зоні його видимості.

Часто для більш коректної роботи системи і власники розумних будинків, самостійно займаються їх складанням, використовують альтернативні системи управління – Domoticz, Home Assistant, MajorDoMo та інші.

Але для роботи розумного будинку від Ксіаомі необов'язково використовувати альтернативні платформи і одноплатнік типу Raspberry – можна обійтися тільки фірмовим додатком. Особливо, якщо ви тільки починаєте знайомство з системою і придбали базовий комплект девайсів.

Також слід зазначити важливі моменти, на які потрібно звернути увагу перед початком створення сценаріїв:

 1. Пристрої, що працюють по протоколу zigbee, найменше споживають енергії, вони на батарейках. Яких вистачає у рік, хоча виробник заявляє про 2 роки.
 2. Розетка Zigbee повинна бути в онлайн, тоді все датчики з'єднуються з нею, а вона служить як ретранслятор, передаючи сигнал до шлюзу. Інакше у великому будинку датчики йдуть в офлайн.
 3. У домашніх розумних пристроях повинен бути включений режим управління по локальній мережі. Слідуючи рекомендаціям розробника потрібно їх активувати, зв'язати з гейтвея (шлюзом) і додати в додаток Mi Home.

Ще давайте розберемо можливості та особливості шлюзу Ксіаомі, про яких знають далеко не всі новачки.

Їх розглянемо в наступній фотодобірці.

Сценарії управління світлом

Сценарій управління світлом може бути в якому завгодно приміщенні – у ванній, туалеті, коридорі, передпокої, дитячий кімнаті, кухні.

І можна задавати різні умови для включення / відключення різних освітлювальних приладів – світлодіодного підсвічування столу, шафи, нічника, стельової люстри, настільного світильника і т.д.

Світло в коридорі в нічний час

Давайте подивимося, як налаштувати включення світла, наприклад, в коридорі в нічний час. Візьмемо нічник, в якості якого можна використовувати сам хаб.

Як умова тут буде спрацьовування датчика руху. Додаємо дію – включення світла у шлюзу, наступна дія – затримка 10-15 секунд, чого цілком достатньо, щоб перетнути коридор. І остання дія – вимикання світла.

Аналогічно можна написати сценарій для настільної лампи, будь-якого нічника або звичайної лампочки в коридорі. Тут буде зв'язка: датчик руху, лампа / нічник, шлюз.

Світло в передпокої

Візьмемо ситуацію, коли ви повернулися додому ввечері, а в руках пакети з продуктами.

У такій ситуації дуже корисним стане сценарій включення світла при відкритті дверей. Подивимося, як це реалізувати на практиці.

Для створення сценарію буде потрібно додатковий девайс – розумна лампочка для прихожей або розумний вимикач для управління роботою самої звичайної лампочки. Також потрібен датчик відкриття дверей, якому задаємо умову – двері відкриті.

У сценарії вибираємо умова – лампочка, turn on / включити. Це базовий сценарій – відкриті двері і включена лампочка. Даємо йому певне ім'я (наприклад, «1 -возвращеніе» і обов'язково зберігаємо. Далі будемо його редагувати.

Спочатку додаємо сюди сценарій виключення – сценарій після включення сам себе виключає. І зберігаємо його обов'язково під якимось ім'ям, наприклад, «2 – деактивація сценарію повернення».

Тобто, ми відкрили двері, світло включився і сценарій сам себе відключив – це означає, що нічого не відбувається. Просто горить світло, а ми можемо відкривати і закривати двері скільки завгодно раз.

До датчику руху, який реагує на відсутність руху протягом 5 хвилин, також є сенс додати сценарій виключення лампочки.

Ще корисно додати ще один сценарій, коли ми ручками включаємо світло в передпокої, натиснувши на кнопку або вимикач. Тут в інструкцію додаємо відключення сценарію «1 – повернення». Цей сценарій називаємо «3 – ручне включення світла в передпокої».

Сценарії управління кліматом

Розглянемо особливості створення сценаріїв для управління вологістю і температурою в окремо взятому приміщенні.

Кліматичний сценарій управління вологістю

Можна використовувати розумний зволожувач, тоді розетка Zigbee не знадобиться. Якщо ж у вас звичайний зволожувач, то достатньо взяти розетку з базового комплекту і ваша техніка відразу ж порозумнішає.

У сценарії належить задіяти такі датчики: відкриття дверей / вікна, температури і вологості. Додатково можна задіяти кнопку, щоб можна було примусово вимкнути все. І звичайно ж мозок – шлюз.

Процес створення сценарію наочно проілюстрований в наступній фотодобірці.

Також потрібно створити і другий сценарій відключення – по досягненню потрібного рівня вологості. У другому сценарії в якості умови вибираємо датчик вологості, який зафіксує досягнення вологості вище 70%. В цьому випадку спрацює інструкція: розетка – вимкнути зволожувач.

Крім цього, корисно додати сценарій включення / вимикання зволожуючого приладу при натисканні бездротової кнопки.

Ще один сценарій за участю датчика вологості – виключення електрочайника, у якого немає функції автоматичного вимкнення після закипання або ця опція не працює.

Для цього буде потрібно закріпити сенсор на стіні поруч з чайником, який підключити через розумну розетку. У приладі слід активувати кнопку включення.

Такий же сценарій можна реалізувати у ванній, щоб при підвищенні вологості автоматично включався витяжний вентилятор.

Сценарій управління температурою

З розумними девайсами Сяомей нескладно скласти сценарії управління кліматом, використовуючи для цього розумний кондиціонер бренду в зв'язці зі шлюзом, датчиком температури і сенсором відкриття дверей / вікна.

При температурі в кімнаті нижче 18 градусів і при закритому вікні / двері розетка включить кондиціонер. Як тільки датчик температури зафіксує 24 градуси, розетка відключить харчування обладнання.

Аналогічно можна управляти роботою електричних теплих підлог.

Сценарії безпеки в будинку

Для забезпечення безпеки в будинку в разі проникнення зловмисника через двері / вікно, можна скористатися зв'язкою датчик door / windows sensor, лампочка, камера Xiaomi Yi, яка починає записувати відео по включенню світла і відправляє ролик тривалістю 6 секунд на ваш смартфон.

Є ще сценарій включення сирени (звукова сигналізація, яку може забезпечити хаб) через хвилину після відкриття дверей.

В принципі, це невдалий сценарій. Якщо хаб витягнути з розетки, то він перестане видавати звуковий сигнал тривоги. Максимум – відправить повідомлення, що спрацювала сирена, для чого телефон власника в цей момент повинен бути в мережі.

Також можна налаштувати сценарій автоматичного включення кондиціонера або витяжки, наприклад, в разі виявлення витоку газу. Для чого використовувати датчик протікання газу Сяомей, хаб і розумну розетку для подачі живлення до витяжки, якщо рівень газу перевищив встановлений.

Аналогічно можна реалізувати сценарій безпеки від затоплення. Для чого потрібно датчик протікання, хаб, розумна розетка бренду. І додатково потрібно буде докупити електромагнітний клапан з електроприводом.

Клапан ставиться на трубу водопостачання, що входить до дому / квартиру. І підключається до електроживлення через розумну розетку Сяомей.

Розібравшись з тонкощами створення сценаріїв, можна самостійно продумати потрібні і реалізувати їх.

Наприклад, сенсор забрудненості повітря буде активувати очисник повітря при закритті вікна після провітрювання. Що особливо актуально для квартир у великих містах, коли вікна виходять на дорогу з активним рухом.

Або включати розумну кавоварку бренду відразу після спрацьовування ранкового будильника – поки власник встане з ліжка і прийде на кухню, гарячу каву вже звариться.

Хороший варіант – запускати домашніх помічників, коли власники не мають вдома. Йдеться про посудомойке, пралка, роботі пилососі. Задавши їм сценарій включення, який активується через 5 хвилин після відходу з будинку.

Висновки і корисне відео по темі

Реальний проект облаштування розумного будинку в двокімнатній квартирі. Де виділено крихітне приміщення під серверну з установкою безперебійного живлення:

Ролик про важливість використання проводів при створенні розумного будинку:

Базовий комплект для збірки розумного будинку + огляд вимикачів і квадратних коробок для їх монтажу (Частина 1):

Налаштування системи від Xiaomi і реальні враження власника після місяця використання розумного будинку, зібраного і налаштованого своїми руками:

Ознайомившись з особливостями автоматизації свого будинку, можна побачити, що новачкам, які не знають програмування і які не мають достатньо коштів на розробку і професійний монтаж системи, залишається використовувати «рішення в коробці».

Один з найбільш доступних і простих в налаштуванні варіантів – базовий комплект розумного будинку китайського бренду Сяомей. Цей виробник встиг добре себе зарекомендувати.

Його розумні прилади, які ми детально розглянули вище в цій статті, дозволяють реалізувати основні сценарії по автоматизації побутових процесів. Можна з упевненістю сказати, що пропозиція бренду досить цікаве і привабливе.

Привертає воно, перш за все, своєю демократичною вартістю базового набору – ціна прийнятна, особливо, якщо порівнювати з наборами інших виробників.

Варіантів використання різних приладів, важливих для конкретного власника, багато. Їх можна використовувати окремо, наприклад, лампочки і світильники, а можна включати в загальнобудинкове систему і прописувати сценарії, орієнтуючись на особисті потреби.

Також привертає можливість поступового будівництва свого розумного будинку – у міру появи фінансів на покупку нових пристроїв.Щоб інтегрувати їх в розумну екосистему, не потрібно буде додатково колупати стіни, прокладати кабельні траси і облаштовувати серверну кімнату для управління і контролю.

Крім доступної ціни і простоти додавання приладів і пристроїв в будь-який момент часу, розумний будинок цього виробника має і інші переваги:

 • якісна збірка – всі схеми зібрані акуратно і надійно, для корпусів використовують відмінний пластик;
 • мініатюрні габарити – більшість приладів і пристроїв мати вельми скромні розміри;
 • простота настройки – для додавання багатьох девайсів бренду досить зайти в додаток Mi Home і натиснути кнопку з однойменною назвою;
 • Можливість використовувати прилади окремо – наприклад, хаб може бути світильником, використовуватися в якості радіо або колонки, програючи композиції, додані зі смартфона власника;
 • Зручність створення сценаріїв – для чого не потрібно знати ази програмування, можна використовувати заготовки, пропоновані виробником;
 • легкість монтажу – для установки переважної більшості пристроїв в комплекті йде двосторонній скотч, а розумні розетки і шлюз просто включаються в звичайну розетку;
 • Збереження функціональності без інтернету – частина приладів, що працюють по протоколу Zigbee, працюють від батарейок і здатні обмінюватися сигналами між собою;
 • Великий вибір розумних пристроїв – виробник стрімко розширює асортимент, випускаючи все більше датчиків і побутової техніки, плануючи в найближчі роки зробити розумними абсолютно всі прилади в будинку.
 • Плюсом можна вважати лаконічний і стильний дизайн всіх пристроїв, виконаних в білому кольорі.

Не позбавлена ​​система розумного будинку і самі прилади Xiaomi також і недоліків. Так, можна виділити наступні мінуси:

 • Потрібно купувати батарейки – більшість бездротових девайсів працює від батарейок, а це додаткові витрати на покупку нових раз в 1-2 року;
 • ненадійність кріплення – багато потенційних покупців з недовірою ставляться до двосторонньої липкою стрічці, вважаючи, що такий прилад зловмисник дуже легко відірве;
 • Потреба в покупці перехідників – у багатьох девайсів китайська вилка, для включення якої в стандартні розетки в наших будинках потрібен перехідник;
 • Відсутність російськомовної версії – додатки для ряду приладів доступні лише на китайській мові, деякі перекладені англійською;
 • Затримка в реагуванні – система використовує китайський хмарний сервер, тому користувачі помічають періодичні затримки в реагуванні, також девайси можуть відвалюватися і їх доводиться заново підключати.

Останню проблему багато активних «будівельники розумного будинку» вирішують за рахунок використання альтернативних систем управління – Home Assistant, Domoticz, MajorDoMo і інших платформ.

Але всі ці недоліки нітрохи не зупиняють бажаючих обзавестися розумним будинком, про що свідчить активний попит на товари бренду Ксіаомі, численні відеоролики, в яких автори демонструють свій розумний будинок. Створена велика кількість форумів, де домашні умільці діляться своїм досвідом і дають рекомендації новачкам, які тільки починають своє знайомство з системою.

Зведена таблиця товарів бренду

Пропонуємо ознайомитися з таблицею, в якій ми зібрали всі розумні прилади і пристрої бренду Xiaomi, про які вели розмову в нашій статті, вказавши їх номери Аліекспресс.