Шпаклівка стін під фарбування

Досвід будівельника

Шпаклівка стін для фарбування

Шпаклевка- густий або порошковий матеріал, який застосовується для нанесення на поверхню стін, щоб вирівняти їх перед нанесенням шпалер або лакофарбових виробів. Виготовляють шпаклівку з просіяного гіпсу, мучного клею, крейди, господарського мила і оліфи. Однак це не весь склад, оскільки виробники постійно вдосконалюють свій матеріал, додаючи в нього нові компоненти, або замінюючи їх кращі.

Фарбування стін виконується не просто так, тому вам необхідно якісно підготувати поверхню і надати їй гарний вигляд. У чому складність підготовки стін під фарбування, в порівнянні з підготовкою стін для нанесення на неї шпалер? Проблема в тому, що фарба не зможе приховати всі дефекти, які залишаться після шліфування. В цьому і вся проблема підготовки під фарбування, тому що при нанесенні шпаклівки на стіни під шпалери, вам не потрібно буде стільки працювати. Саме тому в цій статті ми розповімо вам про всі тонкощі і секрети нанесення шпаклівки на стіну під фарбування. Тому ми настійно рекомендуємо вам бути уважними до тих порад, які ви дізнаєтеся в нашій статті. Завдяки цьому ви будете мати успіх у виконанні такої кропіткої, роботи.

Особливості шпатлювання стін

Перед тим як приступити до фарбування, вам необхідно підготувати стіни. Щоб приступити до шпатлювання стін, вам необхідно спочатку видалити старе покриття. Якщо на ваших стінах фарба, то її необхідно буде зчистити, так як нанесена шпаклівка на такій поверхні довго не протримається. Якщо ж стіни, оштукатурені, і в деяких місцях видно тріщини або штукатурка здулася, то її необхідно буде збити перфоратором або молотком з зубилом, після чого закрийте такі місця свіжим розчином. Тільки після таких робіт ви можете приступити до вирівнювання поверхні шпаклівкою.

Однак є й інший варіант. Ця споруда каркаса на стіні, до якого ви саморізами прикріпіть гіпсокартон. Такий варіант є більш чистим. Хоча і в такому варіанті буде багато важкої роботи. Адже вам доведеться і різати болгаркою, і свердлити дірки в стіні за допомогою ударного перфоратора, а також багато працювати з рулеткою і канцелярським ножем. Однак після виконання такої роботи, ви зможете скоротити час вирівнювання стін, а також заощадите свої гроші на шпаклівці, оскільки вам потрібно буде тільки нанести тонкий шар, щоб приховати колір гіпсокартону і вирівняти його стики. Але, такий варіант має і свої недоліки, оскільки гіпсокартон не є стійким при різних механічних навантаженнях. Тим не менш, гіпсокартонну поверхню дійсно легко і приємно фарбувати.

Штукатурка стін під фарбування

Процес шпатлювання стін не закінчується в нанесенні тільки одного шару. Цю роботу потрібно виконувати поетапно. Спочатку ви повинні нанести шар стартовою шпаклівки, яка в основному призначена для вирівнювання нерівностей і ям різної величини. При виконанні такої роботи багато допускають стандартну помилку – вигладжують кожну подряпину і горбки. Цього не варто робити, оскільки простіше буде пізніше зчистити подряпини шпателем, ніж довго і марно вигладжувати їх. Після висихання, перший шар шліфують, далі за технологією вам необхідно нанести на нього ґрунтовку, проте, це не критично. Якщо ви хочете заощадити або бачите, що вам просто не вистачить грунтовки, то не варто хвилюватися.

Після невеликої шліфування ви повинні нанести другий шар, тієї ж стартовою шпаклівкою. Така робота займе у вас кілька днів. Адже перед тим, як почати шліфовку, ви повинні почекати деякий час, поки стіна повністю висохне.

Наносити такі шари ви повинні до тих пір, поки стіна не стане повністю рівною. Після того як ви вирівняєте поверхню стартовою шпаклівкою, вам потрібно буде нанести тонкий шар фінішної шпаклівки.Виконуючи таку роботу, ви повинні бути дуже уважними, щоб робити її дуже якісно. Тобто робити якомога менше напливів і подряпин, оскільки це остаточний етап робіт зі шпаклівкою. Після фінішної шпаклівки, вам потрібно буде тільки прошлифовать і прогрунтувати поверхню. Однак пам'ятайте, що перед ґрунтовкою вам необхідно очистити стіни від пилу, камінців і т.д. Це можна зробити за допомогою віника або сухих ганчірок.

Чому фарбування стін потрібно виконувати тільки на шпакльовані стіни? Тому що в порівнянні зі штукатуркою, шпаклівка має набагато більше дрібних частинок. А штукатурка є більш крупнозернистою. Тому якщо ви захочете заощадити і пофарбувати стіни на штукатурення стіни, пам'ятаєте, що фарба не приховає подряпин і нерівностей, які в будь-якому випадку будуть притаманні на поверхні. До того ж гарний чорну стіну, ви можете побачити зовсім не той колір, який очікували. Оскільки фарба буде мати тьмяний, ненасичений колір. Тому ми радимо вам шпатлевать стіни перед фарбуванням.

Поверхня стіни повинна складатися з таких шарів:

 1. Підстава – перший шар, виконаний з цегли, бетону, дерева і т.д.
 2. Штукатурка або гіпсокартон.
 3. Перший (стартовий) шар шпаклівки. Можливо із застосуванням пластмасовою сітки.
 4. Фінішний шар шпаклівки.
 5. Грунтовка.

Інструменти необхідні при шпатлюванні стін

Перед тим як шпатлевать стіни під фарбування, ви повинні заготовити інструмент. Для цього завдання вам буде потрібно:

 • шпателі різної довжини, починаючи від 3 до 50 см. Маленькими шпателями вам зручно набирати шпаклівку з відра або коритця. Великими ви будете тягти речовина по поверхні стіни;
 • правило, цим інструментом ви можете вирівняти стіну, використовуючи його як великий шпатель. В даному виді робот вам може знадобитися правило довжиною від 1.5 до 2 м. Також таким інструментом ви можете перевіряти нерівності стіни. Якщо у вас немає довгого рівня, а тільки маленький, то призначте його до правилу. В результаті ви отримаєте рівень більшої довжини;
 • міксер або дриль з мішалкою;
 • ємність для замішування шпаклівки. Це може бути як відро від фарби, так і спеціальне коритце, куплене в будівельному магазині;
 • рівень. Цим інструментом ви будете перевіряти рівність кутів, та й втім, всієї поверхні;
 • різні дрібні інструменти. Це: олівець, канцелярський ніж, рулетка, терка, сіточка або наждачний папір різної зернистості, рукавички, чоклайні т.д;
 • валик або малковіца. Такими інструментами ви будете наносити ґрунтовку на поверхню;
 • в підготовчих роботах вам може знадобитися – перфоратор з набором пік, невеликий сокира або молоток з зубилом.

Якщо підготувати все необхідне, то шпаклівка стін під фарбування буде легким завданням.

вибір шпаклівки

Найважливіше – правильно вибрати матеріал. Як це зробити? Шпаклівки діляться на такі типи:

У кожного із зазначених вище типів є як плюси, так і мінуси.

Розглянемо кожен з них окремо.

Переваги: ​​наноситься на будь-яку поверхню, не боїться вологи, з часом не втрачає свої властивості і найголовніше -має невисоку вартість.

Недоліки: деякі можуть поскаржитися, що ця шпаклівка не так еластична, як шпаклівки інших типів. А також з часом може давати усадку.

полімерна

Переваги: ​​в порівнянні з попереднім варіантом, цей тип шпаклівки не дасть усадки, володіє хорошою міцністю, стійкістю при перепадах температури, еластичністю.

З недоліків можна виділити завищену ціну.

Гіпсова шпаклівка є найбільш популярною в наш час. Переваги: ​​не має токсичних речовин, швидко висихає, пожежобезпечна, пластична, можна купити практично в кожному будівельному магазині.

Недоліки: дорогувато, не має вологостійких речовин, швидко схоплюється.

висновок

Після того як ви запасетесь усіма потрібними інструментами, вибрали необхідний для вас тип шпаклівки, а також підготуєте поверхню, завдавши на неї шпаклівку, можете сміливо приступати до фарбування стін. Виберіть відповідні варіанти фарбування стін, і сміливо приступайте до роботи. Адже якщо ви самі зможете підготувати стіни, то пофарбувати їх не складе для вас великих труднощів. А завдяки належній підготовці, пофарбований ділянку прослужить довго і буде виглядати ідеально.