Сучасні шпалери для вітальні фото

Досвід будівельника

Сучасні шпалери для вітальні

Вибрати шпалери для вітальні не так вже й просто. І все тому, що потрібно створити такий простір, в якому буде комфортно всім членам сім'ї без винятку. Гостьовий зал в квартирі – візитна картка господарів, отже, його важливо оформити відповідно.

Вирішити поставлене завдання помітно спрощують поради досвідчених дизайнерів. Позначимо головні принципи.

Важливі властивості шпалер для залу

Що таке шпалери для залу? Це рулонні матеріали, здатні похвалитися декоративністю і високими технічними характеристиками. Так як у вітальні постійно збираються всі члени родини і проводять в ній се ше вільний час, шпалери на стінах залу повинні бути практичними і неяскравим.

Ще один важливий критерій – безпека для людини. Важливо вибирати полотна, в процесі виробництва яких не застосовувалися небезпечні для здоров'я людини компоненти. Вони не повинні збирати пил, формувати під час експлуатації електростатичні якості.

При оформленні залу краще віддавати перевагу «дихаючим» шпалер, зробленим з натуральних матеріалів, таким, як представлені на фото.

Наступний критерій відбору – стійкість до вигорання. Так як для вітальні виділяється найбільша кімната в квартирі. Як правило, велика кімната – це велике вікно, широкі віконні прорізи, пропускають велику кількість денного світла.

Якщо вікна світла виходять на південну сторону, шпалери будуть сильно вигоряти. Ось чому небажано для вітальні вибирати паперові і тканинні полотна. Тому сьогодні на перший повинні виявитися бамбукові полотна, склошпалери і рідкі шпалери.

Бамбукові рулонні матеріали для оформлення вітальні підходять найкраще. Вони міцні, довговічні, не бояться впливу ультрафіолету. Особовий шар полотен – плівкове покриття, що захищає паперову основу від впливу вологи. За філізеліновимі шпалерами просто доглядати. Їх можна мити, протирати від пилу.

Незважаючи на наявність вологозахисту, бамбукові шпалери дозволяють стінам дихати. Це означає, під обробкою не буде накопичуватися конденсат – основний винуватець появи цвілі в квартирі. У продажу є бамбукові шпалери під фарбування. Придбання подібного варіанту дозволяє при бажанні змінювати стилі оформлення без великих додаткових грошових витрат.

Склошпалери (як вони виглядають показано на фото) – самий практичний варіант виконання оздоблення стін у вітальні. В основі їх виготовлення використовується скловолокно – матеріал, який може похвалитися високими характеристиками міцності.

Служать шпалери зі скловолокна роками, тому, якщо стоїть завдання зробити ремонт залу, що називається на століття, кращого вигляду обробки для стін годі й шукати. Склошпалери не бояться вологи, вони не горять у вогні. У продажу представлені різні стилі виконання колекцій, тому для оформлення сучасної вітальні підібрати щось підходяще буде неважко.

Коштують склошпалери досить дорого, але вкладення на їх придбання окупаються сповна тривалими термінами служби. Є один істотний мінус у подібного вибору – демонтувати обробку самостійно буде досить важко.

Ось чому фахівці рекомендують при виборі стеклообоев купувати рулони під фарбування. В цьому випадку міняти стилі оформлення можна без заміни стінового покриття.

Рідкі шпалери, сьогодні, теж активно використовуються для оформлення залу. Вони хороші тим, що допомагають формувати ефект декоративної штукатурки. Примітно, що і властивості рідкі шпалери мають такі ж, як позначені склади, тому це необхідно враховувати при покупці цього матеріалу.

Що ще можна сказати про видах рулонних матеріалів, придатних для реалізації дизайну найголовнішою кімнати в квартирі? Звичайно, тут можна використовувати і бамбукові, і текстильні шпалери.Вони допомагають реалізовувати вишукані стилі, але застосування їх для обробки всіх стін залу не рекомендовано фахівцями з різних причин.

Доглядати за такою обробкою досить складно, будь-які механічні навантаження здатні пошкодити обробку стін, замінити пошкоджені ділянки буде важко. Як акцентного виділення телевізійних або диванних зон в залі, куточка для відпочинку, до якого потрібно привернути увагу, бамбукові і текстильні шпалери підходять найкраще.

З видами рулонів вже розібралися, тепер обговоримо про вибір кольору полотен для залу.

Колір і малюнки шпалер для вітальні

При виборі кольору і орнаменту рулонних матеріалів важливо керуватися одним правилом:

«Чим менше площа залу, чим нижче в ньому стелі, тим світліше повинні бути шпалери для вітальні».

Звичайно, можна виконати будь-яку обробку в вітальні, вибрати для цього найулюбленіший колір і малюнок, але просто бажанням керуватися в цьому питанні не можна. Існують певні правила дизайну, від них і потрібно відштовхуватися при покупці рулонних матеріалів для обробки вітальні.

Навіть якщо зал в квартирі має компактні розміри, і перше позначене вище правило забороняє використовувати широку колірну палітру, використовувати свою улюблену колірну гаму можна, але тільки фрагментарно, так як це показано на фото. У вигляді вставок, виділення функціональних зон яскраві акценти грають на створення гармонійного інтер'єру. Добре, якщо вставки ці матимуть малюнок, заснований на геометрії. Вертикально розташований геометричний орнамент візуально підніме стелю, дозволить розсунути і стіни.

Зовсім по-іншому потрібно оформляти зал, у якого висота стель вище стандартних розмірів. Мета завдання змінюється в протилежну сторону. Важливо зробити в даному випадку простір вітальні приземленим, тому вибір темних шпалер з великими малюнками або горизонтально розташованими смугами стає очевидним. На фото видно, як здатний працювати подібний прийом.

При виборі фону для обробки вітальні в сучасному стилі, досвідчені дизайнери керуються обов'язково особливостями природного освітлення залу. Стіни в кімнатах, погано освячених природним світлом найкраще оформляти за допомогою кремових, бежевих, лимонних шпалер, полотнами з золотистим малюнком, приблизно так, як це показано на фото.

Там, де вікна виходять на південну сторону, при оформленні вітальні в сучасному стилі, краще використовувати шпалери сірих, зелених, блакитних квітів. Якщо вдасться поєднувати фарби стін з квітами меблевої оббивки і текстилю, вийде так, як це показано на фото.

При бажанні зробити зал яскравим, стильним, наповненим життєвою енергією, необхідно шукати більш сміливі рішення. При виборі полотен в даному випадку корисно керуватися вибором кольору з точки зору психології. дивіться:

  1. Бордові і фіолетові шпалери дозволять зняти накопичився за день стрес і знизити градус емоційної напруги.
  2. Атмосфера, що спонукає до активізації розумової діяльності, створюється за допомогою жовтої і золотий палітри.
  3. Стерильно білий інтер'єр рятує від депресії.
  4. Зелені фарби допомагають згадувати про природу і забувати тиск урбаністичних джунглів.

Практика показує, що яскраві інтер'єри залу придатні тільки для епізодичного використання, прийому гостей, наприклад. У повсякденному житті, ніж спокійніше вдається вибирати і реалізовувати сучасний стиль вітальні, тим, простіше перебувати в залі всім членам сім'ї.

стандартні рішення

Звичайно, самостійно розробити дизайнерський проект для ремонту вітальні не так вже й просто. Тому хащ всього простий обиватель гортає фото добірки вже готових робіт і бере за основу перевірені часом стандартні рішення. Це не є погано, подібний варіант вирішення завдання дозволяє економити час і кошти.

Реалізовувати різні стилі допомагає прийом комбінування шпалер.За допомогою нього розставляються головні акценти. Що таке комбінування? Це вибір фонового кольору і яскравого компаньйона до нього.

Занадто темне забарвлення сформує ефект похмурості, білі шпалери для залу – не самий практичний варіант. Вибір кольору, як уже було сказано вище, повинен відбувається з урахуванням площі даного приміщення.

Приклад правильного комбінування показаний на фото. Основна поверхню стін обклеєна полотнами світлого оливкового колір, акцентні стіна оформляється темними шпалерами з великим малюнком, колір якого перегукується з тоном фону. Додає затишку текстиль, виконаний в тон акцентної стіни. Саме так зав'язується все сучасні стилі, які хащ застосовуються для створення інтер'єрів центральних залів.

Перед тим, як клеїти шпалери на стіни, важливо заздалегідь знати розстановку меблів. І ось чому. Яскравими акцентами можна оформляти тільки певні зони, пов'язані з будь-якої активністю. Так, наприклад, обідня зона може бути виділена із застосуванням шпалер компаньйонів, а зону релаксу краще розміщувати біля стін, оформлених в пастельних півтонах. Це – основний принцип комбінування.

Використання смугастих шпалер

Традиційно для оформлення залу використовуються шпалери в смужку. Смужка може бути різних розмірів, розташовуватися по горизонталі або вертикалі, смуги можуть бути різної ширини. Для того щоб вітальня була затишною, необхідно вибирати шпалери, смужка на яких має ширину в співвідношенні 1х1 або 2х1, або 2х2. Краще вибирати полотна, на яких смужка представлена ​​в спектрі одного кольору, так, як це показано на фото вище. Підкреслити індивідуальність допомагають шпалери в різнокольорову смужку. Але її не повинно бути при цьому багато (лише фрагмент).

Виконуючи комбінування контрастних відтінків, важливо шукати плавність переходу. Найбільш вдале рішення при цьому продемонстровано на наступному фото.

У статті перераховані основні моменти, що дозволяють полегшити вибір сучасних шпалер для оформлення залу вітальні.