Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками покрокова фото і відео інструкція

Досвід будівельника

Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками

Тепла підлога в будинку для багатьох людей вже давно не представляється екзотичної, химерною примхою, а реальною необхідністю створення затишку і комфорту. Відомо, що теплопостачання в наших містах не може забезпечити якісним теплом усі будинки, і виходом тому стало застосування теплої підлоги, особливо у ванній кімнаті, де на ньому приємно стояти босоніж після купання. Часто необхідність виникає в сім'ях з маленькими дітьми, які люблять бігати по квартирі і стояти босоніж на кахлі в кімнаті гігієни. Грамотне виконання своїми руками теплої підлоги у ванній кімнаті дозволяє вирішувати ряд таких проблем, як рівномірно прогрівається поверхню, швидке висушування рушників, отримання теплого, сухого повітря.

На сьогоднішній день споживачам пропонуються два нескладних способу пристрою теплої підлоги:

  • збірка труб під стяжкою, в яких циркулює теплоносій;
  • використання електричного кабелю, що гріє.

Основні переваги і типи підлог

Ідея обігріву підлоги запозичена з облаштування Римських лазень. При їх зведенні конструювалися спеціальні підпільні канали, за якими проходив підігрітий в прибудованих резервуарах повітря і обігрівав підлоги практично у всіх банних приміщеннях. Основною перевагою їх було створення тепла і сухої кімнати, позбавляючи її від вологи. Сухе повітря буде постійно, незалежно від здійснюваних дій, як купання або просто прання в приміщенні.

Відрізняється тим, що не займає великої площі і непомітний, на відміну від обігрівача, який іноді неможливо поставити через маленькій площі. При нагріванні обігрівається все приміщення, так як нагрівається повітря піднімається вгору.

Можливо, після перегляду, хтось вирішить виконати ремонтні роботи самостійно. Слід знати, що існує кілька типів сучасних систем, як:

При відключенні опалення в квартирі користуватися можна всіма представленими типами.

Під водяній конструкцією маються на увазі трубки з ПВХ, пластику, або міді з невеликим діаметром. Їх прокладають за певним порядком на статевий поверхні. Даний тип нагадує батарею, так як при включенні нагрівається вода (теплоносій) проходить по трубах. Термостат дозволяє регулювати температуру. Це максимально безпечний тип, простий в облаштуванні. Сьогодні пропонується на ринку обладнання за цілком доступними цінами.

електричні

Найбільш популярними і затребуваними вважаються електричні статеві конструкції. В основному їх використовують в невеликих приміщеннях, частіше у ванній кімнаті. Вони відрізняються невисокою ціною. Монтаж легкий, так як нагрівальний кабель може монтуватися як поверх плитки, так на бетонну стяжку, а потім закриває її чистову підлогу і температурний ізолятор. Небезпеки вони не представляють, так як випромінювання нижче, ніж в мікрохвильовій печі.

інфрачервоні

Багатьох споживачів лякають витрати при експлуатації, так як ціни на електрику зростають. Щодо «молодим» тепловим покриттям підлоги вважається інфрачервоний підлога плівковий, що має нагрівальний датчик.

Він відрізняється компактністю, ефективністю і універсальністю. Плівка може монтуватися не тільки на підлогу, але на стелю, стіни.

Витрати істотно знижені за рахунок того, що при такій конструкції не потрібне укладання стяжки. Паралельне з'єднання елементів підлог як плівкового, так і електричного, гарантує безперебійну роботу.

Як зробити інфрачервону теплу підлогу – відео:

Як зробити своїми руками

Приступаючи до ремонту у ванній, слід почати з проведення монтажу. Переважно використовувати плитку з укладанням на листи з алюмінію і картонної прокладки.

В ході дій передбачаються кілька етапів:

  • схема розташування труб;
  • установка стояків для гарячої води;
  • укладка гідроізоляційного шару;
  • стяжка за умови бетонної підлоги;
  • утеплювач фольговий;
  • збірка і укладання системи статі, підключення до обратке;
  • тестування системи;
  • заливка цементного розчину.

При відсутності навичок підключення радіатора опалення, самостійні роботи проводити не рекомендується.

При гарній вентиляції можна використовувати підлоги з дерева, так як воно прогріває краще.

Даний тип має в складі шар теплоізоляції, труби, матеріал для кріплення, колектори з фітингами, які сприяють підключенню системи до загального опалення. Попередньо проводиться гідроізоляція, піднімаючи підлогу орієнтовно на 7 см, що важливо для низької стелі в кімнаті. Важливо правильно укласти труби, під'єднавши їх до колектора, який підводиться до системи загального опалення.

Для колектора відводиться місце, в якому встановлюється щиток температурного контролю. Розмітка статі по секторам проводиться з розрахунком деформування стяжки при нагріванні. Спочатку виконується креслення на міліметрівці, а потім переноситься на інше місце роботи.

Для правильного обліку слід перенести всі крапки прокладки труб, які укладають з невеликим відступом від стіни. Слід подумати, як правильно поставити меблі. Під нею можна систему Не прокладати, істотно заощадивши на матеріалі.

Як теплоізоляція використовуються пінопласт, пеноплекс, або пінополістерол, які добре утримують тепло і не схильні до вологи. Для відображення тепла підлога встеляється підкладкою фольгованої, відрізи з'єднуються скотчем алюмінієвим. Далі по периметру приклеюється демпферна стрічка, що компенсує під стяжкою розширене тепло.

Щоб зафіксувати труби, слід укласти сітку арматурну, а потім проводиться прокладка труб за вказаною схемою.

Відстань до стіни не повинні бути менше 8 см, а між трубами – 10-40 см. Труби закріплюються до сітки пластиковими хомутами не сильно, так як при нагріванні створюється напруга, що може привести до деформації системи.

Після монтажу відбувається підключення до колектора і проводиться тестування. Слід труби заховати в гофру, якщо вони розташовані поруч з деформаційних швом стяжки. Кінці труб стикуються з виходом гарячої води і поворотним отвором холодної і закріплюються гайками. Тест проводиться не менше 2-х годин. Після цього проводиться заливка бетону, або укладання кахлю, а в трубах може протікати холодна вода.

Як зробити водяна тепла підлога – відео:

Як покласти електричну теплу підлогу

Нагрівальні мати в сукупності представляють електричну теплу статеву конструкцію.

Вони виконуються з тканини з вмонтованими кабелями відмінною ізоляції, також забезпечені проводами для підключення до електрики. Управління температурою здійснюється терморегулятором, який міститься в системі. Мати раскраиваются відповідно до площі приміщення, але не можна різати кабель.

Не можна ламати, згинати кабельний провід. Працюйте з матеріалом дуже акуратно!

Мати приклеюють клеєм на стяжку з бетону, а потім укладається плитка на суху поверхню. Система використовується в маленьких ванних кімнатах. Щоб убезпечити себе в майбутньому, при тому, що система сама по собі безпечна, слід купувати матеріали у перевірених виробників і продавців.

Терморегулятор / таймер дозволять контролювати таку підлогу, щоб не допустити перевитрати електроенергії. Крім матів, багато будівельників прокладають кабель на металеву сітку за спеціально складеною схемою.

Не втрачайте схему укладання сітки, щоб в майбутньому можна усунути різні пошкодження.

Кабель з'єднують спеціальної муфтою і занурюють в стяжку бетонну.

Переваги підлогових конструкцій

Якщо порівнювати опалювальне обладнання приміщень, сучасні підлогові конструкції приховані на відміну від звичайних стінових радіаторних батарей, які займають вільний простір в кімнаті.

У будь-якому випадку, незручність радіаторів в тому, що біля них забороняється розташовувати техніку, меблі. Обладнана ванна теплим статевим покриттям, тепло якого йде від низу до верху, володіє високим комфортом. Істотна економія ресурсів в приватних будинках. Якщо є автономне опалення, теплоносій можна розігрівати до 40 ° С. Головна перевага системи теплої підлоги в тому, що домочадці ніколи не застудився у ванній.