Вентиляція торгового центру і його приміщень, залів

Досвід будівельника

Проектування вентиляції торгових комплексів: центрів, залів, приміщень

Ефективність знаходження людей в торгових центрах безпосередньо залежить від комфортного мікроклімату. Чим краще себе почувають споживачі, тим більше грошей вони залишать тут.

Вимоги до вентиляції торгових центрів

Призначення вентиляції торгових центрів:

  • Видалення з повітря домішок, смороду, пилу;
  • Забезпечення обміну повітря;
  • Забезпечення комфортної температури повітря;
  • Приплив свіжого повітря в зручному для відвідувачів режимі.

Вентиляція торгових приміщень повинна бути зручною в обслуговуванні і простий в управлінні, працювати тихо і не дути в обличчя співробітникам і відвідувачам.

Технічні норми передбачають, що на кожного співробітника торгового центру має припадати по 60 кубометрів чистого повітря в годину, а на кожного відвідувача по 20 кубометрів.

Для вентиляції торгового комплексу можна застосовувати системи з рециркуляцією, однак до них не повинні бути підключені приміщення з отруйними, небезпечними, вибуховими та горючими речовинами, а також з мають сильний товарами. Сюди вентиляційна система подає повітря з вулиці.

Щоб розрахувати вентиляцію торгового комплексу, можна прийняти наступні показники:

  • 3,5 квадратних метрів площі на одного відвідувача в магазинах електроніки, книг, прикрас, спортивних, меблевих;
  • 2,5 квадратних метра на одного відвідувача в продовольчих магазинах і не перерахованих раніше.

Особливості проектування вентиляції торгових залів

Розрахунок вентиляції торгових залів грунтується не тільки на призначення та розмір, а й на поверсі будівлі. Наприклад, відомо, що найбільше відвідувачів збирається на перших поверхах. На останніх же буває менше покупців.

Для залів, які торгують продуктами харчування, робиться окрема вентиляція. Велика кількість холодильників і морозильників вимагає посиленої роботи припливно-витяжної системи. Якщо вентиляція торгового приміщення неправильно встановлена ​​або розрахована, на стеклах холодильних вітрин буде осідати конденсат, створюючи сприятливі умови для зростання грибків, цвілі.

На складах вентиляція торгового залу найчастіше представляє собою витяжну систему, оснащену клапанами, що затримують вогонь.

Схема вентиляції торгових приміщень і її розрахунок

Як правило, системи вентиляції торгових центрів об'єднуються з кондиціонуванням та опаленням. Що робить зручнішим управління мікрокліматом і спрощує монтаж повітропроводів. Центральний кондиціонер, оснащений системою припливу вуличного повітря, забезпечує їм приміщення, а витяжні вентилятори витягають використане повітря з приміщень.