Вентиляція з каналізаційних труб своїми руками

Досвід будівельника

Вентиляція з пластикових, каналізаційних і пвх труб, діаметр труб для вентиляції

вентиляційні труби

Ринок будівельних матеріалів пропонує сьогодні різні труби для вентиляції житлових приміщень, а також для громадських місць скупчення людей, таких як, бари, фітнес-зали, тренажерні зали, кінотеатри та інші.

Для побутової вентиляції краще використовувати пластикові труби наступних типів:

  • поліетиленові;
  • поліуретанові;
  • ПВХ;
  • Поліпропіленові.

З усього перерахованого найпопулярнішим матеріалом є ПВХ. Вентиляція з труб ПВХ дуже зручна в транспортуванні, монтажі і обслуговуванні, так як самі труби досить легкі. Даний матеріал стійкий до УФ випромінювання, він міцний, герметичний і безпечний для людей. Втім, варто окремо приділити увагу всіх переваг використання пластикових труб.

Пластикові труби для вентиляції

Головною перевагою будь-якого пластикового воздуховода в квартирі або громадському будинку є такі його фізичні властивості, як легкість, міцність і мобільність. Інженери і проектувальники вентиляційних систем все більше віддають перевагу саме цим матеріалам для вентиляції. Пластикові труби не схильні до корозії, довговічні і завжди більш вигідні для бюджету замовника, ніж аналоги з заліза.

Вентиляція з труб ПВХ має особливі технологічні властивості. На металевих трубах є різного ступеня шорсткість, яка веде до відштовхування і уповільнення потоку повітря в загальній системі, а пластикова труба з ПВХ позбавлена ​​цього дефекту.

Діаметр труб вентиляції

Якщо розглядати рішення по обладнанню вентиляції, то найпопулярніший спосіб установки полягає в розташуванні металевої труби біля вентиляційного виходу, від якої відходять труби з пластика. І це, безсумнівно, найкраща вентиляція. Діаметр труби в ній повинен складати 160 мм.

Щоб уникнути неприємних запахів, пластикові труби часто оснащуються вентиляторами, що забезпечують швидкий рух повітря цілком по всій системі.

У небагатьох будинках, виходячи їх архітектурних міркувань, використовується особлива вентиляція, діаметр труби в якій становить 225 мм, але таке рішення має дуже обмежене поширення в зв'язку з наступними інженерними проблемами.

Вентиляція з каналізаційних труб

Вважається, що каналізаційні труби виготовляються з неякісного і шкідливого пластику, який містить отруйні речовини в своєму складі, тому для використання їх в якості вентиляційних вони не годяться. Частка правди в цьому є, як і значний нюанс. Якщо використовувати їх для припливу, то найімовірніше в приміщення буде потрапляти повітря, що містить особливі хімічні елементи з труби, а також пил і бруд, що накопичується на її стінках.

Якщо ж вентиляцію з каналізаційних труб орієнтувати на витяжку, то в цьому випадку вона стає придатною на всі 100%. Єдиний складний момент – вона дійсно швидко забруднюється.