Вибір котла як уникнути помилок і заощадити

Досвід будівельника

Вибір котла: як уникнути помилок і заощадити

Вибір котла – дуже відповідальний момент. Від цього залежить комфорт в будинку на найближчі роки і десятиліття, витрати на оплату енергоносіїв. Обговорюючи це питання в мережі, споживачі часто не можуть прийти до спільної думки щодо кращого типу обладнання. Але це природне явище, адже вибір залежить від безлічі індивідуальних чинників.

Найважливіший – доступність енергоносіїв. Ваш будинок неможливо підключити до центральної газової магістралі? Сучасні твердопаливні котли економічні, їх потужності вистачить для обігріву великого будинку. Газове обладнання рекомендується встановлювати при наявності можливості підключитися до магістралі.

Вибір потужності котла

Це ключовий параметр. Стандартна формула 1 кВт на 10 м² – лише основа розрахунків. Коефіцієнт збільшується в залежності від багатьох факторів:

  • особливості клімату. Чим нижче середня температура повітря взимку, тим вище повинна бути потужність обладнання;
  • рівень тепловтрат. Він залежить від матеріалів, з яких зведений будинок, загальною площею фасаду. Сучасні склопакети, наявність утеплення стін, підвалу і даху знижують коефіцієнт при визначенні потужності;
  • висота стелі. Стандартна формула розрахована на 2,7 м. Якщо висота стель 3 м, використовуйте коефіцієнт 1,2.

Помилки у виборі потужності призводять до передчасного зносу устаткування. Розрахунки повинен проводити фахівець після вивчення всіх особливостей будинку. Допомога професіонала дозволить купити газовий котел або твердотопливную модель, які ідеально підходять для вашого будинку.

Переваги сучасного обладнання

Кожен покупець шукає найвигідніші ціни. У ситуації з вибором устаткування необхідно ретельно проаналізувати його параметри. Показовий приклад – твердопаливні котли піролізного типу. Це нове покоління. Такі моделі коштують дорожче. Але згодом ви зможете економити на паливі. ККД таких котлів в порівнянні зі старими моделями вище в кілька разів. Паливо горить довго (6-12 годин). Прості підрахунки покажуть, що різниця у вартості покривається протягом 1-2 років.

Важливе значення сучасного обладнання – автоматичне керування. Завдяки цьому підвищується простота експлуатації. Ви можете встановити налаштування інтенсивності горіння в залежності від температури або часу доби і більше не турбуватися про регулювання.

Сучасні котли безпечніші. Вони оснащені комплексом запобіжників, що запобігають витік газів, функцією автоматичного відключення при поломки. Вибираючи обладнання нового покоління, ви вкладаєте кошти в безпеку і комфорт, зниження поточних витрат на експлуатацію системи обігріву.